Hyundai Yeni Dünya Konsepti Büyük Şaşkınlık Yarattı

Hyundai yeni dünya konsepti

Hyundai yeni dünya konsepti büyük bir şaşkınlık yaratmayı başardı. Özellikle son yıllarda bu markanın ilginç işlere giriştiği görülüyor. Hadi gelin merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Son yılların parlayan yıldızı Hyundai yeni dünya konsepti ile dünyayı selamlıyor. Bu konsept cansız nesnelerin hareketli hale getirilmesini sağlıyor. Robotik sistem kullanılarak neredeyse bütün cansız nesneler hareket ettirilecek. Bugüne kadar ortaya atılan en çılgın fikirlerden bir tanesi.

Hyundai tarafından tanıtılan bu proje nesnelerin hareketliliği olarak biliniyor. Aklınıza gelebilecek her nesne robot haline getirilebilecek. Normal şartlarda herhangi bir robot önce tasarlanır hemen ardından işlevsel hale getirilirdi. Şimdi ise tüm nesneler robot haline dönüştürülebiliyor.

Hyundai yeni dünya konsepti

Hyundai tarafından tanıtımı yapılan bu yeni dünya kişisel hareketliliği sağlayacak. Ayrıca istediğiniz her yeri kendi kişiler ihtiyaçlarınıza göre dizayn etmeniz mümkün olacak. Tak ve sür isimli modüler bir platform sayesinde nesneler yukarı ve aşağı kaldırılabilecek.

Hyundai yeni dünya konsepti

Bu modüler platform akıllı direksiyon frenleme, tekerlek içi sistem ve süspansiyon donanımı gibi çeşitli konularda da destek sunacak. Yani sadece gündelik hayat içerisinde ev eşyaları robotik hale getirilmeyecek. Aynı zamanda araçlarda yer alan hareketsiz nesneler birer robot halini alacak.

Özellikle hareket kabiliyeti kısıtlı olanlar hedeflenecek

Hyundai tarafından geliştirilen bu sistem özellikle hareket kabiliyeti kısıtlı olanlar tarafından kullanılacak. Böylece gündelik hayat içerisindeki tüm dezavantajlar ortadan kaldırılabilecek. En azından Hyundai bunu amaçlıyor. Aslına bakacak olursak şirketin birbirinden farklı birçok amacı var.

Yeni getirilecek olan sistem muhtemelen kısa bir süre içerisinde kullanılır hale gelmeyecek. Böyle bir teknolojiyi geliştirmek en az 5 yıl alacaktır. Nesnelerin interneti ile birlikte nesnelerin robot haline dönüştürülmesi gibi kavramlar daha fazla tartışılacak. Hyundai bu konuda lider olmak istiyor. Peki sizce teknoloji devi tarafından tasarlanan bu yeni konsept beğeni kazanabilecek mi? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Türkiye’deki En Güvenli Araçlar Belli Oldu: Listede Sürpriz İsimler Var

>> Hyundai ve Uber Avrupa’da Stratejik Ortaklık Yapacaklarını Duyurdu