Redmi K50 Dakikalar İçerisinde Şarj Olacak: Ülkemizde Satılabilir!

Redmi K50

Ülkemizde de satışa sunulacağına dair sızıntılar gerçekleşen Redmi K50 modelinin hızlı şarj teknolojisine ilişkin bazı detaylar ortaya çıktı. İşte Redmi K50 serisi ile tanıtılacak olan tüm modeller hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

.

Redmi K50, şubat ayında bizlerle birlikte olacak. Bu telefonun zaten geleceği biliniyordu, ancak çıkış dönemine dair bir bilgi yoktu. Bugün, Weibo’daki resmi hesap üzerinden bilgiler paylaşan Xiaomi, yeni akıllı telefonun önümüzdeki ay, yani şubat itibarıyla görücüye çıkacağını doğruladı.

Redmi K50 özellikleri ile ilgili henüz elimizde pek bilgi yok, ancak mevcut bilgilerin dahi heyecan verici olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin bu telefon, Qualcomm’un en güncel ve en güçlü çipseti Snapdragon 8 Gen 1 ile gelecek. Ayrıca yeni modelde karşımıza çıkacak olan şarj teknolojisi ile alakalı da sızıntılar mevcut. Çin’in sertifikasyon kuruluşlarında görülen K50 modeline ilişkin bazı detaylar ortaya çıktı.

Redmi K50 67W Hızlı Şarj İle Geliyor

Geçtiğimiz haftalar karşımıza çıkan sızıntılarda söz konusu modelin 120 Hz ultra hızlı şarj teknolojisi ile piyasaya sürüleceğine dair sızıntılar gerçekleşmişti. Fakat ortaya çıkan son sızıntıları incelediğimizde, yeni modelin 67W’lık hızlı şarj teknolojisi ile geldiğini görmekteyiz. Fakat genel olarak 67W’lık şarj teknolojisinin de kullanıcıları memnun ettiğini söyleyebiliriz.

Redmi K50

Söz konusu modelin takipçileri her ne kadar 67W’lık hızlı şarjın da yeterli olabileceğini savunsa da, amiral gemisi olarak piyasaya sürülecek olan bir modelin 67W‘lık şarja sahip olması, rakiplerine göre önemli bir dezavantaj. Çünkü artık çoğu Çinli markaların amiral gemisi modellerinde genellikle 120W’lık şarj gücüne rastlıyoruz. Bu yüzden Redmi K50 şarj hızı konusunda sınıfta kalabilir.

Aynı zamanda yeni modelin batarya kapasitesi de belli oldu. 4700 mAh’lik pil ile kullanıcıların karşısına çıkacak olan modelin ülkemizde de satılacağına dair söylentiler mevcut. Fakat söz konusu model Çin’de piyasaya sürülmeden Türkiye ihtimali üzerine henüz bir kesinlik söz konusu olmayacaktır. Redmi K50 serisi Çin’de tanıtıldığı takdirde, yeni modellerin Türkiye ihtimali üzerine sızıntılar gerçekleşecektir. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> iPhone Kullanıcıları İçin Yakında Harika Bir WhatsApp Güncellemesi Yolda!

. . . .