İlginç Bir Ürün. Saat Gibi, Ama Değil: NoWatch

Daha önce NoWatch‘ı duymuş muydunuz? Aslında bu bir akıllı saat değil, hatta bir saat de değil. İsim konusunda dikkat çekici bir hamle yapmaya çalıştıkları açık, ama öte yandan farklı bir ürün sunma arayışında olduklarını da söyleyebiliriz. İşte detaylar.

NoWatch, hem tasarımı hem de bünyesinde barındırdığı detaylarla teknoloji severlere katkılar sunma amacında olan bir ürün. Tekrar etmek gerekirse, o bir saat değil, dolayısıyla size saat bilgisini de sunmuyor. Zaten ürünün bir ekranı da yok. Ekran yerine değerli taşlar var ve bunu size dair pek çok veriyi toparlayan şık bir takı olarak nitelendirebilirsiniz.

Hollanda menşeli üretici, bu ürün için kullanıcılara pek çok seçenek sunuyor. Örneğin, paslanmaz çelik çerçeve için gümüş, altın ve gül rengi seçenekleri var. Bu seçimleri yaptıktan sonra, ekran yerine konumlandırılan değerli taşlar arasında seçimler yapabiliyorsunuz. Pek çok farklı değerli taş var ve her birinin yüzlerce dolarlık değeri bulunuyor. Dolayısıyla, satın alım sürecinde sizin yapacağınız tercihlere göre fiyatlar da farklılıklar gösteriyor. Ha ucuz olsun derseniz, değerli taş almak zorunluluğu da yok.

37mm çapa ve 10mm kalınlığa sahip ürün, bilekte zarif bir görünüm sunabilir. 5ATM suya karşı dayanıklı olduğunu da söylemeliyiz.

Yetkililer, üründe ekrana yer vermeyerek  gün içinde dikkatinizin dağılmasını engellemek ve anın keyfini yaşamanızı istiyor. Eğer bir iş ile ilgileniyorsanız, ona daha iyi odaklanabilir, verimli olabilirsiniz. En azından düşünce bu yönde.

İlginç Bir Ürün. Bu Saatin Saati Yok: NoWatch

Peki NoWatch’ın diğer özellikleri neler? Niye alalım ki bu ürünü?

Az evvel de belirttiğimiz üzere ürün, öncelikle bir aksesuar, şık bir takı görüntüsüyle size ayak uydurabilir. Çünkü sizin tercihlerinize göre şekillenen bir üründen söz ediyoruz.

Sonrasında, cihazın bünyesinde pek çok sensör mevcut. Bu sayede kandaki oksijen düzeyinizi takip edebilir, kaç adım attığınızı görebilir, yaktığınız kaloriyi görebilir, stres seviyeniz hakkında bilgi sahibi olabilir ve öneriler alabilirsiniz. Üzerinde Philips üretimi teknolojiler de var. E ekran olmadan bu detayları nereden takip edeceğiz peki? Tabii ki akıllı telefonunuza kuracağınız uygulamanın üzerinden.

Evet, farklı bir cihaz olduğunu söylemek mümkün. NoWatch’ın 2023 yılının sonuna doğru satışa sunulması bekleniyor.

Hatırlar mısınız, bir dönem de NoPhone popülaritesi vardı

Bu arada söylemeliyiz ki NoPhone hâlâ var ve resmi site üzerinden satışlar hâlâ sürüyor. “Nedir?” derseniz, sadece telefon şeklinde bir plastik kalıp. Ne bir ekranı ne bir telefon özelliği var. Hiçbir özelliği yok.

Ürün, telefon bağımlılığını azaltmak ve dünyayı daha sosyal bir ortam haline getirmek amacı taşıyor. Yanınızda gerçek bir telefon bulundurmuyor ve telefon kullanmak istediğinizde cebinizden bu maketi çıkarıyorsunuz. Görüyorsunuz ki hiçbir özelliği yok. Dolayısıyla vakit harcamamış ve sosyal yaşantınıza geri dönmüş oluyorsunuz. Tabii bu esnada bir iş mail’ine göz atmanız gerekirse, bir telefon görüşmesi yapmanız gerekirse ne olacak, bu da ayrı bir konu. Günümüzde akıllı telefon olmadan hareket edebilmek pek kolay olmasa gerek. Ne dersiniz?

İlgili Haberler

>> Avatar 2, Top Gun: Maverick’i Geçti! İşte Elde Ettiği Hasılat!