Avatar 2, Top Gun: Maverick’i Geçti! İşte Elde Ettiği Hasılat!

Avatar 2 (Avatar: The Way of Water), gişede heyecan verici işler yapmayı sürdürüyor. James Cameron tarafından hazırlanan film, son gelen veriler ışığında Tom Cruise’un Top Gun: Maverick filmini geride bırakmayı ve 2022 yılının en çok kazanan filmi olmayı başardı. Üstelik bu daha başlangıç gibi görünüyor.

Avatar 2, şu sıralar sinema salonlarında en çok ilgi gören film. James Cameron tarafından hazırlanan ve yıllardır beklenen film, nihayet geçtiğimiz günlerde tüm dünyada vizyona girmiş ve büyük ilgiyle karşılaşmıştı. Görünüşe göre bu ilgi devam ediyor.

Deadline sitesindeki bilgilere göre film, vizyonda olduğu yaklaşık 3 haftalık dilimde, 1.5 milyar doların üzerinde hasılat elde etti ve 2022 yılının en çok kazanan filmi oldu. Daha önce ilk sırada, 1 milyar 488 milyon dolarlık hasılat ile Top Gun: Maverick yer alıyordu.

Avatar 2, aynı zamanda tüm zamanların en çok kazanan 10. filmi unvanını da eline geçirdi

The 20th Century Studios/Disney tarafından yayınlanan film, daha uzun süre gündemde kalacak ve hasılat rakamını daha da yukarılara taşıyacaktır. Şimdiden tüm zamanlardan en çok kazanan 10. film olduğunu da söyleyelim.

“Peki listenin ilk üç sırasında kimler var?” diye soruyorsanız, hemen yanıtlayalım.

İlk sırada, 2009 yapımı Avatar 1 bulunuyor. Film, dünya çapında 2.9 milyar dolarlık hasılat elde etmişti.

İkinci sırada, bir diğer Disney markası olan Avengers: Endgame var. Film, 2.7 milyar dolarlık hasılat elde etmişti.

Üçüncü sırada ise, bir diğer James Cameron filmi olan Titanic bulunuyor. 1997’de vizyona giren film, 2.2 milyar dolarlık gişe hasılatı elde etmiş ve yıllarca “en çok para kazanan film” olarak zirvede yer almıştı.

Avatar Suyun Yolu'ndan 2 Haftada Rekor Gişe! Servet Kazandı!
Avatar 2

Avatar 3, 4 ve 5 ne zaman gelecek?

Koimoi sitesindeki bilgilere göre bu filmlerin senaryoları hazır. Örneğin Avatar 3, Avatar Suyun Yolu filmden en az 2 sene sonra, daha sonraki film de üçüncü filmden 3-4 sene sonra ve beşinci film de dördüncü filmden birkaç sene sonra vizyona girebilir. Ne yaptıklarından emin olduklarını belirten yönetmen, şimdilik net gösterim tarihleri vermekten kaçınıyor.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S23 Serisinin Renk Seçenekleri Göründü