Infinix 180W Ultra Hızlı Şarj Adaptörü İle Gündemde!

Hızlı Şarj Adaptörü

Infinix tarafından geliştirilen 180W Ultra Hızlı Şarj Adaptörü kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak. İşte ortaya çıkan tüm detaylar.

Son zamanlarda akıllı telefonlara farklı özelliklerin ve farklı teknolojilerin eklendiğini biliyoruz. Fakat bu özelliklerin sürdürülebilir olması kullanıcıların en temel amacı. Örneğin çok iyi fotoğraf çeken bir telefonun şarj ömrü çok kısa sürerse kullanıcılar tarafından tercih edilmeyen bir model olacaktır. Bu yüzden çoğu teknolojinin uzun şarj ömrüne sahip bir telefondan geçeceğini söyleyebiliriz. Çoğu teknoloji devi, uzun süreli telefon kullanımının büyük bataryadan geçeceğini düşünerek devasa bataryaya sahip telefonlar ile karşımıza çıktı. Fakat bir telefonun büyük bataryaya sahip olması beraberinde dezavantajları getirdi. Genellikle büyük bataryalı telefonların, batarya dışındaki özelliklerinin pek de iyi olmadığını gözlemledik.

Son yıllarda ise büyük bataryadan ziyade hızlı şarj özelliğinin uzun süreli telefon kullanımı hususunda daha verimli olacağı saptandı. Infinix ise, 180W hızlı şarj adaptörü ile günlük kullanımı kolaylaştıracak. İşte yakında üst segment Infinix modellerinde görmeyi beklediğimiz yeni şarj cihazı hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Infinix 180W Ultra Hızlı Şarj Adaptörü İle Gündemde!

Bazı sertifikasyon kuruluşları tarafından ortaya çıkan görselleri incelediğimizde Infinix tarafından yakında piyasaya sürülmesi beklenen adaptör 180W gücüne sahip olacak. Geçtiğimiz aylarda söz konusu markanın 160W gücüne sahip şarj aleti gündemdeydi. Akıllı telefonun dakikalar içerisinde şarj etmesi beklenen yeni teknoloji kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak.

Infinix tarafından ortaya çıkan güç adaptörü hakkında henüz ortaya çıkan resmi bir detay bulunmuyor. Fakat 160W gücündeki adaptör ile kıyasladığımızda bir hayli güçlü olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber günlük yaşamda söz konusu adaptörün işlevini düşünecek olursak kısa süreli şarjda bile günü çıkaracak kadar batarya kapasitesine erişmek bu adaptör sayesinde mümkün olacak.

Geçtiğimiz haftalarda OnePlus, Xiaomi ve Oppo gibi markalar 160W’lık şarj cihazını kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Akıllı telefon piyasasında en güçlü 160W’lık şarj aleti görmüştük. Fakat Infinix, 180W gücünde şarj aleti ile piyasanın lideri olacak. Tabii ki bu şarj aletini ne zaman piyasaya sürüleceği veya hangi modellerde kullanılacağı henüz bilinmiyor. Muhtemelen ilk olarak Çin’deki  Infinix modellerinde sunulacak, daha sonrasında ise Türkiye’de satılacak Infinix modellerinde kutu içeriğinden çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> iOS 15.4 Güncellemesini Sakın Yapmayın: İşte Detaylar!

>> Samsung Telefonları Kasıtlı Yavaşlattığı İçin Çok Pişman: Önemli Açıklamalar Yapıldı