Kripto Paralarda Yükseliş İhtimali İyice Düştü: Analistler Açıkladı

Kripto paralarda heyecanlı

Kripto paralarda yükseliş ihtimali iyice düşmeye başladı. Analistler tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda kripto para birimlerinde ciddi bir yükselişin beklenmediği görülüyor.

Dijital varlıkların genellikle sürekli yükseldiği veya düştüğü zannediliyor. Özellikle son haftalarda oluşturulan zikzaklar bunun tam tersini ortaya koydu. Bitcoin ve diğer tüm kripto para birimleri 2 ileri giderken 3 geri geldi. Bu durum çok sert hareketlerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Sadece Bitcoin değil aynı zamanda Ethereum benzer zikzaklar çiziyor. Şu sıralar fiyatı 3 bin dolar seviyelerinde olsa bile yine de geçtiğimiz aylarda 2 bin dolar düzeyine kadar geriledi. Böylesine hızlı bir şekilde düşüp yükselmesi yatırımcılarda endişe yaratıyor. Kimse dip noktanın tam olarak neresi olduğunu bilmiyor.

Kripto paralarda yükseliş ihtimali

Securitize Capital başkanı Wilfred Daye tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda sevinmek için henüz erken olduğunu görüyoruz. Kendisi kripto para devinin 46 bin doları aşma ihtimalinin son derece düşük olduğunu savunuyor. Özellikle makro ekonomik koşullar nedeniyle bu seviye bile görülmeyebilir.

Kripto paralarda yükseliş

Piyasada şu sıralar uzun vadeli yatırımcıların sayısı önemli ölçüde arttı. Bitcoin 41 bin dolar seviyelerinde konsolide olmaya devam ediyor. 2022 yılı için makro koşullar nedeniyle fiyatlarda agresif bir artış beklenmiyor. Hem ABD Merkez Bankası faiz kararları hem de Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaş bunda büyük etkiye sahip.

Dijital varlıklar sürpriz yapabilir

Tüm kripto para birimleri şu sıralar sürpriz yapma ihtimaline sahip. Her ne kadar Bitcoin için 46 bin dolar seviyesi üst olarak gösterilse bile yine de ani bir atak gelebilir. Böyle bir durumda 50 bin dolar seviyelerinin görülme ihtimali bile var.

Ethereum, Cardano, Avax, Mana ve Sand gibi kripto para birimleri beklenmeyen sürprizler yapabilir. Elbette bu daha çok Bitcoin hareketlerine bağlı. Peki sizin dijital varlıklar ile ilgili fiyat tahminleriniz neler? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Binance Bazı Kripto Paralarda Kısıtlama Kararı Aldı: Bazılarının Alım Satımı Kapatıldı

>> Kripto Para Piyasaları Ölümden Döndü: Avrupa Birliği Kararı