Instagram Gönderi Zamanlayıcı Özelliği Geliyor!

Instagram notlar için

Instagram gönderi zamanlayıcı özelliğini işletme profilleri için sunuyor. İşte yeni güncelleme ile birlikte karşımıza çıkan tüm özellikler.

Instagram, işletme profilleri için her gün yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Yakın zamanda yayınlanan güncelleme ile birlikte, yalnızca içerik üreticiler değil, tüm kullanıcılar yararlanabiliyordu. Yakın zamanda yayınlanan güncelleme, sohbet penceresinin üstünde, durum metni oluşturmamızı yaran bir pencere ile geliyor. Söz konusu özelliği ‘WhatsApp Durumu’ benzer bir özellik olarak görebilirsiniz. Tabii ki tek cümle ile durumunuzu belirleyebileceğiniz yere, yalnızca metin olarak bir durum paylaşmak mümkün hale geliyor. Yavaş yavaş tüm kullanıcılara gelecek olan özelliğin kısa sürede bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz.

Yakın zamanda yayınlanacak olan güncelleme ise işletme profillerini ilgilendiriyor. Çoğu sosyal medya paylaşım platformunda yer alan gönderi zamanlayıcı özelliği, sonunda Instagram işletme profillerine de geliyor. Bu özellik sayesinde gönderi paylaşmak çok daha kolay hale gelecek. İşte geçtiğimiz haftalarda hakkında birçok sızıntıya şahit olduğumuz Instagram gönderi zamanlayıcı özelliği hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Instagram Gönderi Zamanlayıcı Özelliği Geliyor!

Instagram, uygulamada gönderi planlama özelliğini yayınladı. Popüler fotoğraf paylaşım platformu, uzun zamandır beklenen bir özelliği kullanıma sunmaya başladı. Şimdiye kadar kullanıcılar içerikleri istedikleri zaman indirmek zorundaydı. Veya belirli bir zamanda yüklemeyi seçerlerse, kullanıcılar üçüncü taraf yazılım araçlarını kullanmak zorunda kalınıyordu. Fakat artık yeni özellik sayesinde üçüncü parti uygulamaya gerek kalmayacak. Şunu da dipnot olarak belirtelim; uygulama içi planlama aracının yalnızca profesyonel hesaplar için mevcuttur.

Instagram’da uygulama içi mesaj planlaması çok kullanışlı yeni bir güncelleme. Sosyal medya yöneticileri ve içerik oluşturucular artık zamanlama için hantal görünen üçüncü taraf araçlarına güvenmek zorunda değil. Bu özellik Android’de mevcut ve önümüzdeki günlerde iOS’a gelecek. Yazılım aracının tüm Instagram hesaplarına yayılıp yayılmayacağı henüz belli değil. Önümüzdeki günlerde söz konusu güncellemenin iOS kullanıcılarına geleceği tarih hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Gelenekselden Geleceğe Dijital Müşteri Deneyiminin Rotası