Instagram Hesabınızı Sigortalamak İster Misiniz?

Bir eviniz mi var, hem de bu zamanda? Öyleyse büyük avantaja sahipsiniz. Peki evinizi sigortalatmayı düşündünüz mü? Muhtemelen düşünmüşsünüzdür. Aynı şekilde, bir arabanız ya da değerli başka bir eşyanız varsa, onu da sigortalatmak mantıklı olabilir. Peki ya Instagram hesabı? Evet, evet. Insta hesabınızı da isterseniz sigortalayabilirsiniz. Bu konuda İsrail topraklarından bir girişim geldi ve önümüzdeki dönemde benzer hamlelerle kapsamı daha geniş çözümler ortaya çıkabilir. İşte detaylar.

.

Instagram, popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi. Filtreli fotoğraflar ve kısa videolar paylaşmak için ideal bir platform. Öte yandan, bu platformu profesyonel amaçla kullanarak tanıtım yapan ve para kazanan pek çok kişi de var. Yapılan araştırmalar, son yıllarda genç kitlenin özellikle Facebook gibi bir platformdan kaçarak farklı platformlara geçiş yaptığını gösteriyor. Örnek olarak gösterebileceğimiz platformlardan bir tanesi de Insta.

Tabii bir platforma ilgi artışı olması demek, kötü niyetli kişilerin de ister istemez harekete geçip sizi hedef almasına yol açıyor. Hergün pek çok kullanıcının Instagram hesabı çalınıyor ve hesabın geri verilmesi için fidye isteniyor. Üstelik, fidye ödense bile hesabın size geri döneceğinin bir garantisi yok. “Hesabım çalındı” diye şikayette bulunsanız bile sonuç alabilmeniz düşük ihtimal. Ülkemizde Instagram’ın bir telefon servisi, bu tip sorunlara bakan bir birimi bulunmuyor. Peki hal tam da böyleyken sigorta yapmaya ne dersiniz?

Instagram Hesabınızı Sigortalamak İster Misiniz?
Instagram Hesabınızı Sigortalamak İster Misiniz?

Sigortalı Instagram hesapları, yeni bir dijital dönemin başlangıcı olabilir

İsrail menşeli teknoloji şirketi Notch, dijital dünyanızı koruma altına alabilmeniz için size “sigortalama” seçeneğini sunuyor. Evet, bu bir antivirüs yazılımı ya da benzer bir servis değil, direkt olarak gerçek yaşantıda işinize yarayabilecek bir sigortalama süreci gibi görünüyor.

Örneğin firma, ayda 8 dolar ödemeniz karşılığında Instagram hesabınızı sigortalıyor. Bu sayede dijital yaşantınızda kullandığınız verileriniz güvence altına alınıyor. PhoneArena’daki bilgilere göre firma, eğer bir hacker tarafından hesabınız ele geçirilirse devreye giriyor. Eğer iletişim imkânı kopar ve verilerinizi kaybederseniz, bunun karşılığında da sigortadan para alıyorsunuz. Koruma kapsamının ilerleyen dönemlerde genişletilebileceği de konuşuluyor.

Peki aylık ödeme rakamları hem siz ödeme yaparken hem de bir sorun oluşması durumunda para talep ederken nasıl olacak?

Yetkililer, hesabınızın takipçi sayısı, Instagram popülaritesi, etkileşim sıklığı gibi verileri göz önünde bulundurarak bir plan oluşturuyor. Misal, sahte takipçiler kullanıyorsanız, bu sizin için hiç de iyi olmayacaktır.

İlgili Haberler

>> Stranger Things 5. Sezon Gelecek mi? Yetkililer Açıkladı!

. . . . .