Stranger Things 5. Sezon Gelecek mi? Yetkililer Açıkladı!

Stranger Things yaratıcıları Matt ve Ross Duffer kardeşler, Stranger Things 5. sezon hakkında ufak ufak bilgiler paylaşmaya başladı bile. Biliyorsunuz, şu sıralar 4. sezon yayımlandı ve dünya çapında milyonlarca hayran tarafından takip ediliyor. E haliyle şimdiden bir sonraki sezonda neler olacak, 5. sezon ne zaman gösterime girecek gibi sorular da sorulmaya başlandı.

.

Stranger Things yaratıcıları Matt ve Ross Duffer kardeşler, geçtiğimiz günlerde bir podcast programına katıldı ve Stranger Things 5. sezon hakkında bazı bilgiler paylaştı. IGN’de de haber olarak verilen bilgilere göre 5. sezonun uzunluğu, 4. sezonun uzunluğuna kıyasla daha kısa olacak. Peki neden?

Duffer kardeşler, 4. sezonun uzun olduğunu, çünkü karakterlerin farklı noktalarda, farklı mücadelelere giriştiklerini ve bu esnada da bir yandan gelişim süreçlerini fark etmeye başladıklarını dile getiriyor, ki bu tarafta özellikle yeni arkadaş çevresi ve bazı karakterler için duygusal süreçler ön plana çıkıyor.

Böylece bu süreçlerin büyük kısmı 4. sezon itibarıyla yaşanmış olduğu için 5. sezonda da vakit kaybedilmeden final savaşı için hazırlıklar yapılabilecek.

Stranger Things 5. Sezon Gelecek mi? Yetkililer Açıkladı!

Hatta Duffer kardeşler, Stranger Things 5. sezon final bölümünü şimdiden Yüzüklerin Efendisi Kral’ın Dönüşü’ne benzetiyor. Tıpkı onun gibi heyecan dolu ve seyircilere pek çok farklı fikir verebilecek bir bölüm ve aynı zamanda da oldukça uzun bir bölüm. Her ne kadar 5. sezonun toplam süresinin 4. sezona kıyasla daha kısa olacağı söylense de, final bölümünün yine uzun olacağı şimdiden doğrulandı.

Kısacası Stranger Things 5. sezon için şunu söyleyebiliriz…

Yaratıcılar, ilk sezonda yaptıkları pek çok detayı yeni sezonda da gözden geçirerek kullanmak istiyor, ama bu kez daha büyük ölçekte, daha yaratıcı bir süreç ve daha heyecan verici yeni detaylarla birleştirerek. Eh, bize de şimdilik beklemek düşüyor.

Stranger Things 5. sezonun ne zaman yayımlanacağı henüz belli değil, ama Netflix’te yayımlanacağını hatırlatalım.

Bu arada, 4. sezonun en iddialı sahnelerinden olan gitar solosu sahnesi için dizi ekibinin Metallica grubuyla ortak hareket ettiğini de ekleyelim isterseniz. Bu hamle sayesinde Metallica’nın Master Of Puppets şarkısına da son dönemde sosyal medyada ciddi bir ilgi artışı var.

İlgili Haberler

>> Huawei Nova 10 Tanıtıldı: Kartlar Yeniden Dağıtılıyor!

. . . . .