Instagram IGTV web sürümü ile karşımızda!

Instagram IGTV web sürümü ile karşımızda!

Instagram IGTV

Instagram IGTV yeniliklerine bir yenisini daha ekledi. Instagram’ın içerik oluşturma platformu IGTV, web tarayıcılardan kullanılabiliyor.

Instagram IGTV için içerik oluşturucu odaklı özellikler içeren yenilikleri üzerinde bir süredir çalışıyordu. Bugün ise Instagram’ın canlı videolar için tarayıcı desteğini de barındıran yeni özellikler sisteme eklendi. IGTV’ye gelen güncelleme, platformdaki içerik oluşturuculara büyük ölçüde yardımcı olacak gibi görünüyor.

Instagram, içerik oluşturucuların keşfedilmesini kolaylaştırmak için platformu genişletmek üzerine de çalışmalar yapıyor. IGTV uygulaması, alt kısıma Instagram’ın yeni ve alakalı IGTV içeriği göstereceği “Keşfet” adlı yeni bir sekme ekleniyor.

Bu sekme, kullanıcıların içeriği daha hızlı bulmasına yardımcı olacak ve uygulamayı daha fazla kullanmaya teşvik edecek. Ana sayfada yapılan bir başka değişiklik ise Instagram’ın her zaman en üstte bir içerik oluşturucuya yer vermesi oluyor. Bu içerik oluşturucular kullanıcıların ilgi alanlarına göre seçiliyor.

Facebook Messenger Windows ve macOS için çıktı!

Ayrıca IGTV videolarının Hikayelerde paylaşılma biçiminde bir değişiklik yapılıyor. Instagram, bir dondurulmuş ile anı paylaşmak yerine, içerik oluşturucuların IGTV videosunun 15 saniyelik bir klibini bir Hikaye olarak paylaşmasına izin verecek. Bu hamle, tıklama oranını biraz artırmalı ve görüntüleyenlerin uygulama ile etkileşime girmesini sağlayacak. Bununla birlikte, IGTV artık eller serbest özelliğinde kayıt yapabilecek.

Instagram IGTV

Instagram Live ile ilgili olarak, Web’de Canlı videolar izleme özelliği de ekleniyor. Instagram, uygulama özelliklerini yavaşça web’e taşıyor ve sadece akıllı telefon odaklı bir uygulama olma ideolojisini değiştiriyor gibi görünüyor.

Amazon, Google, Facebook ve Microsoft çalışanlarını evden çalışmaya yönlendiriyor!

Web üzerinde Canlı Videolar izleme özelliğiyle, kullanıcıların daha uzun akışları görüntülemelerini çok daha kolay hale getiriliyor. Arayüz de videonun yan tarafındaki canlı yorumları gösterdiği için daha iyi bir deneyim sunuyor.


CEVAP VER