Instagram Paralı Mı Oluyor? Birileri Bu Duyuruya Çok Sevinecek!

Instagram yeni harita özelliği

Instagram, yakın zamanda dünya çapında yepyeni bir abonelik özelliğini aktifleştirerek içerik üreticilerinin daha iyi içerikler üretmesine ve para kazanmasına yardımcı olabilir. İlk testler başladı bile. İşte detaylar.

Instagram, en popüler sosyal medya platformlarından ve son dönemde yapılan pek çok güncelleme sayesinde kitlesini memnun etmeyi başarabiliyor. Yakın zamanda “genel olarak” yayınlanacak bir özellik ise, hem mevcut içerik üreticileri hem de içerik üretici adayları için heyecan verici detaylara sahip.

MySmartPrice’da yer alan bilgilere göre platfrorm, şu an “Ücretli abonelik sistemi” üzerinde çalışıyor. Bu sayede içerik üreticileri, daha orijinal ve keyifli içerikler üretebilecek. Aynı zamanda takipçiler de içerik üreticilerinin kanallarına abone olarak onlara daha fazla destek verebilecek.

Haberdeki detaylara göre Instagram, şu an Amerika’da bu sistemi 10 içerik üreticisiyle test ediyor ve bu sayının yakın zamanda artması bekleniyor. “Peki bu 10 isim kim?” diye merak ediyorsanız, isimleri de paylaşalım. Böylece sayfalarına gidip son gelişmelere göz atabilirsiniz. Tabii gerçekten merak ediyorsanız:

@alanchikinchow, @sedona._, @alizakelly, @kelseylynncook, @elliottnorris, @jordanchiles, @jackjerry, @bunnymichael, @donalleniii ve @lonnieiiv.

Instagram Paralı Mı Oluyor? Birileri Bu Duyuruya Çok Sevinecek!

Peki ya Instagram abonelik fiyatlandırmaları nasıl olacak?

Şu an gelen bilgiler, aylık ödemelerin yapılacağı yönünde. Örneğin, 0.99 dolar’dan 99.99 dolar seviyesine kadar değişen seçenekler ve bu seçeneklere göre özel içerikler olabilecek.

Bu arada, eğer yukarıda sıraladığımız hesaplardan birini zaten takip ediyorduysanız, yeni özelliğin de nasıl kullanılacağını az çok görebilirsiniz.

Beklentiler, bu sistemin ilk olarak Amerika genelinde, daha sonra da tüm dünya çapında yayınlanması yönünde. Bu hamle, muhtemelen yeni “fenomen”leri de ortaya çıkaracaktır.

Meta, 2023 yılına kadar Facebook içerik üreticilerinden ücret kesintisi yapmayacağını duyurmuştu. Peki bu duyuru, Instagram tarafında da geçerli olacak mı?

Evet, görünüşe göre geçerli olacak. Yani yaklaşık 1 yıl boyunca, Meta platformları olan Facebook ve Instagram’da içerik üreten fenomenler, elde edecekleri kazançlardan kesinti olmadan yararlanabilecek. Bu hamle, haliyle Meta’ya daha fazla içerik üreticisi ve daha fazla takipçi çekme üzerine atılan adımlardan yalnızca bir tanesi.

Meta, özellikle Instagram tarafındaki yeni güncellemelerle TikTok gibi önemli bir rakipten ayrılmayı ve fark yaratarak kullanıcılar tarafından “ilk tercih” olmayı hedefliyor.

İlgili Haberler:

>> Kediler, İnternet Bağlantısını Kesti. Bakın Nasıl Yaptılar?