Instagram Reels Alışveriş Fırsatları Sunuyor İşte Yeni Güncelleme

Instagram Reels Alışveriş Fırsatları Sunuyor İşte Yeni Güncelleme

Instagram Reels alışveriş fırsatları
Google News Abone Ol

Görselliğin fazlasıyla ön planda olduğu Instagram Reels, alışveriş fırsatları sunmaya başladı. Hadi gelin büyük ilgi çekmesi planlanan özelliğin detaylarına birlikte bakalım.

Her geçen gün kullanıcı sayısını arttıran Instagram, aynı zamanda online ticaret sitesine de dönüşmek üzere. Bugünlerde alışveriş konusuna çok daha fazla önem verdiği görülüyor. Hatırlayacağınız üzere uygulama, yavaş yavaş online ticaret özellikleri kazanmıştı. Şimdi ise Facebook şirketinin geliştirdiği Instagram, adeta gerçek bir e-ticarete dönüştü.

Şirketin geliştirmiş olduğu Instagram uygulaması hem ticari konularda hem de TikTok ile rekabet edebilmek için Reels isimli bir uygulama geliştirdi. İlk başlarda görselliğin ve TikTok benzeri videolar çekmenin merkeze alındığı platform, şu anda adeta bir online ticaret sitesi gibi oldu.

Instagram Reels alışveriş fırsatları giderek genişliyor

Twitter gibi sosyal medya platformları, genellikle gerçek bir sosyal medya şirketi gibi davranıyor insanların kendi aralarında etkileşim kurmaları burada son derece önemli. Ancak Facebook ve Instagram gibi platformlar ise şimdilerde biraz daha alışverişe yöneldiler diyebiliriz.

Instagram Reels alışveriş fırsatları

Instagram platformunda yer alanların önemli bir bölümü, kişisel bakım ürünleri ve çeşitli kıyafet alışverişlerini seviyor. Bunun farkında olan şirket, uygulamanın birçok noktasına hızlıca alışveriş yapılması için bazı özellikler yerleştiriyor. Bu nedenle alışverişi seven insanlar için Instagram platformunun giderek çok daha cazip bir alan haline geldiğini söyleyebiliriz.

Facebook kendisi de dahil olmak üzere neredeyse bütün platformlarını online ticaret ile uyumlu hale getiriyor. 2020 yılı Instagram içi alışveriş trendleri burada paylaşılarak insanların bu alana yönelmeleri sağlanıyor. Instagram Reels, alışveriş fırsatları sunarak bu trendlere uygun bir gelişim gösteriyor. Özellikle kişisel bakım ürünleri, platformda ciddi bir satış rakamına ulaştı.

Dünya genelinde yaşanan pandemi problemi nedeniyle insanların online ticarete yöneldiği de bir gerçek. Buradaki boşluğun ise bir şekilde kapatılması gerekiyor. Instagram Reels alışveriş fırsatları muhtemelen önümüzdeki günlerde daha farklı özellikler alacak. 

Sizce Instagram, online ticaret ağırlıklı bir platform olmalı mı? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Instagram Takipçi Sayısını Arttırmak Oldukça Kolay: Nasıl Yapacağınızı Adım Adım Anlatıyoruz

>> Instagram şifreleri nasıl çalınıyor? İşte hackerların kullandığı o yöntem!


CEVAP VER