Instagram Reels Reklam Göstermeye Başladı: Her Şeyin Bedeli Var

Instagram bütün videolarda

Instagram da TikTok benzeri servisi Reels için reklam gösterimi başladı. Kısacası bu reklamlar tıpkı Reels videolarına benzerken “sponsorlu” olarak belirtiyor. 

Reels izlerken reklamlarla karşılaşmaya hazır olun. Instagram’ın TikTok benzeri servisi tüm dünyada sponsorlu içerikler göstermeye başladı. Bu reklamlar özellikle diğer reels görüntülerinden farksız gözüküyor. Tam ekran olan bu içerikler bittiğinde yeniden başlayan şekilde ve 30 saniye uzunluğunda. Bu görüntüler de tıpkı diğer reels içerikleri arasında yer alacak. Lakin bu içerikler diğerlerinden farklı olarak “sponsorlu” işaretine sahip. Ayrıca reklam verenin ismi ve hesabı da reklamda yer alıyor. Instagram ReelsInstagram, reels içinde gösterdiği reklamları bir süredir deniyor. Bu denemeler; Avustralya, Brezilya, Almanya ve Hindistan’da Nisan ayında gerçekleşti. Facebook’un Instagram’a böyle bir özellik eklerken buna birincil gelir kalemi olan reklamları eklememesi düşünülemezdi. Bir süredir nasıl gelir elde edeceği beklenen reels içerikleri için beklenen gerçekleşti. Ayrıca son olarak Facebook sanal gerçeklik ürünü Oculus Quest uygulamalarında da reklam olacağını açıkladı.

 

Adam Mosseri daha önceki açıklamasında reklam yer alan Instagram Reels konusunda mutsuz olduğunu söylemişti

Reels özelliği Ağustos 2020’den bu yana hayatımızda. Bununla birlikte, firma reels özelliğinin performansı hakkında ciddi bir sonuç paylaşmadı. Bu yüzden içeriklerin Instagram içindeki yerini henüz bilemiyoruz. Ocak ayında Instagram’ın bir numaralı ismi Adam Mosseri reels hakkında olumlu konuşmadı. Mosseri yaptığı açıklamada özelliğin geliştiğini dile getirdi. Lakin Mosseri büyümeye rağmen firmanın durumdan memnun olmadığını söyledi. Reels özelliği şu an için 80 ülkede çalıştığını Mosseri açıklamasında söylemişti.

Instagram Başkanı Mosseri basitleşme ve yaratıcılığa odaklanacaklarını söyledi

Aynı zamanda TikTok bu türde Instagram’ın çok önünde bir yer kazanmayı başardı. Pek çok insan bu tür videoları TikTok ile özdeşleştirmiş durumda ve ayrı şekilde bu uygulamayı Instagram dışında kullanıyorlar. Bununla birlikte TikTok reklamlarını pazarlama konusunda da oldukça başarılı. Ayrıca TikTok içinde yer alan reklamların ciddi etki gösterdiğini söylemek gerek. Öte yandan Instagram’ın arkasında dev Facebook’un desteğinin olması büyük bir avantaj. Ayrıca reels dışındaki Instagram bölümlerinin desteği de bölümün gelişmesi konusunda avantaj sağlıyor. Bakalım Instagram reels özelliğini hangi hamlelerle geliştirmeye devam edecek?

Diğer haberler:

>> Yeni Android özellikleri belli oldu: Bu özelliklere çok şaşıracaksınız

>> Samsung Galaxy Z Fold3 ve Z Flip3 modellerinin tanıtım tarihi belli oldu