GTA Online Hamlet Performansı Salgın Döneminin En iyi Fikirlerinden Biri

Rustic, GTA Online Hamlet performansını gerçekleştirmede ısrarlı davrandı

Sanat etkinliklerinden mecburen uzaklaşmışken GTA Online üzerindeki Hamlet performansı oldukça ilgi çekici. Kısacası bu yaratıcı performans teknolojinin yaratıcılıkla nasıl sonuçlar doğurabileceğini gösteriyor. 

Teknoloji uzak kaldığımız sosyal ortamlara benzer deneyimleri yaşama konusunda bize çok yardımcı oldu. Sanatçılar da bu ortamı insanlara ulaşmak için kullandılar. Lakin bu ortamlardan da ötesinde seyircilerle sanatçıları interaktif bir ortamda buluşturmak mümkün mü? İşte biri bunu denedi.

Rustic Mascara ismindeki Youtube yayıncısı GTA Online oyununda akıl almadık bir performans alanı yarattı. Bildiğiniz gibi oyunlar bize normalde yaşayamayacağımız deneyimler sunar. Özellikle bazen sokakta karşılaştığımız performanslardan birini de bu isim GTA Online lobisinde denedi.

Paylaşılan bir videoda oyunun 2. perdesinin 2. sahnesinden bir kısmı görmek mümkün. Kısacası burada Hamlet’in arkadaşları Rosencrantz ve Guildenstern’e neden bu kadar çok üzgün olduğunu açıklıyor. Rustic’in performansında bu, yakındaki oyunculardan onu öldürmemelerini rica ettiği talebiyle başlıyor. Rustic, “bunların hepsi bana tepeme üşüşmüş iğrenç ve hastalık taşıyan bulutlar gibi geliyor” diyor. Bunun üzerine bir roket tarafından havaya uçuruluyor. Sonrasında yeniden diriliyor ve birkaç dakika içinde tekrar ölmeden önce “Nasıl bir şaheser bu insan?” diyebiliyor.

Rustic, GTA Online Hamlet performansını gerçekleştirmede ısrarlı davrandı

Youtube yayıncısı paylaştığı bir diğer videoda bu sefer kendisine bir arkadaşı kendisine eşlik ediyor. Burada Hamlet oyununun açılış sahnesi icra ediliyor. Lakin yine işler sanatsever yayıncılar için iyi gitmiyor. İkili sakin biçimde oyunlarını icra ederken beklenmedik bir şeyle karşılaşıyorlar. Lakin ikili bu seyirci “tehdidini” silahlarını kullanarak bertaraf ediyorlar. GTA Online gerçekten sanata pek saygı gösterilmeyen bir oyun olduğunu kanıtlıyor. Performans gösterenler ile seyirciler arasındaki çatışmada bu sefer Rustic ve arkadaşı sağ kalıyor.

Rustic şimdilik karşımıza bu iki eğlenceli performansıyla çıktı. Bu iki video dışında iki video daha var. Ancak bu yaratıcı hareket, çevrim içi oyunların nasıl yaratıcı amaçlarla kullanılabileceğini gösteriyor. Normalde GTA Online içindeki amaç Hamlet oynamak yerine yarışlar ve soygunlar yapmaktır. Buna karşın gelecekte aralarında ciddi silahlı çatışmalar olan silahlı tiyatro çeteleri de oyunda yer alabilir. Bunun gibi yaratıcı girişimleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Diğer haberler:

>> Steam Oyun Kaydı Buluta Nasıl Yüklenir ve İndirilir?

>> Cyberpunk 2077 PlayStation Mağazasına Önümüzdeki Hafta Dönecek