Instagram Sert Kurallarla Geliyor: Bazı Hesaplar Kapanacak

Instagram sert kurallarla
Google News Abone Ol

Uzun bir süredir gündemde olan Instagram sert kurallarla geliyor. Hadi gelin konuyla alakalı bütün detaylara ve yeni kurallara birlikte bakalım.

En popüler görsel içerik paylaşım platformları içerisinde yer alan Instagram bildiğiniz üzere Facebook ile bağlantılı çalışıyor. Arkasında büyük bir sosyal medya gücünün olması ona ciddi anlamda destek sunuyor. Ancak Instagram son dönemlerde yeni kurallarla uygulama içerisindeki otoritesini arttırmaya çalışıyor.

Şirketin ilk olarak iyice sertleştirdiği konu topluluk kurallarının ihlal edilmesi olacak. Yani Instagram tarafından belirlenen etik kurallara aykırı davrananlar ve şiddet içerikli paylaşımlara yer verenler dışarıda kalacak. Bu konuda sadece Instagram değil aynı zamanda Facebook da iyice zorlayıcı olmuştu.

Instagram sert kurallarla kullanıcıları korumak istiyor

Dünyanın en büyük sosyal medya firmaları içerisinde yer alan Instagram’ın, DM ile alakalı da bir çalışma yürüttüğü görülüyor. Bu çalışma sonucunda bazı hesapların sadece mesaj atmak için oluşturulduğu görülüyor. Böyle bir konu ne yazık ki Instagram tarafından kabul edilebilir değil. Şirket işte tam da bu nedenle sadece mesaj atmak için kurulan hesapları kapatacak.

Instagram sert kurallarla
Bazı hesaplarda da kötüye kullanım olduğu görüldü. Bu tür durumlarda topluluk kuralları çok rahat bir şekilde suistimal edilebiliyor. Şirket böyle bir şeye izin vermemek için kötü amaçlı kullanım yapan hesapları çok hızlı bir şekilde takip edecek yapay zeka sistemi geliştirdi.

Instagram ortaya çıkan skandalları gizlemek mi istiyor

Instagram sert kurallarla birlikte kafalarda soru işareti yarattı. Hatırlayacağınız üzere bir dönem uygulamanın mesajlar kısmında bazı sorunlar çıkmıştı. İnsanlar mesajları silse bile yine de mesaj kutularında bunları görebiliyordu. Facebook şirketi böyle bir hata karşısında ne söyleyeceğini bilemedi.

Birçok kişi yeni uygulanmak istenen bu kuralların önceki hataları unutturmak için olduğunu söylüyor. İşin aslına bakacak olursanız Instagram uzun bir süredir adeta kıskaç altına alınmıştı. Veri hırsızlığı iddiaları ise bu şirkete ağır bir darbe indirmişti. Şimdi de Instagram sert kurallarla aslında kullanıcılarına önem verdiğini göstermek istiyor. Peki siz alınacak önlemler ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Pinterest Microsoft Tarafından Satın Alınmaya Çalışılmış

>> Instagram Takipçi Ve Beğeni Hilesi (2021)


CEVAP VER