Facebook, 2022 yılında akıllı saat üretmeyi planlıyor

Facebook sahte reklamlar
Google News Abone Ol

Facebook, ürettiği ürünlerle adından söz ettirmeye başladı. Şimdide sosyal medya devi Apple Watch’a rakip olacak bir akıllı saat geliştirmeye başladı. İşte detaylar.

Sosyal medya devi Facebook, attığı teknolojik hamlelerle adından sıkı sıkı söz ettiriyor. Sosyal medya devi, 2014 yılında satın aldığı Oculus ile sanal gerçeklik için ilk adımını atmıştı. Ardından sanal gerçeklik gözlükleri için ilk adı geçenlerden bir haline gelmeyi başardı. The Information’nın bir haberine göre sosyal medya devi, şimdide akıllı saat için adım atmaya hazırlanıyor.

Haberde paylaşılana göre Facebook’un üreteceği akıllı saat, Android işletim sistemine sahip olacak. Ayrıca akıllı saat için söylenen en büyük iddia ise akıllı telefona bağlanmaya gerek duymadan çalışabilmesi. Bunun için akıllı saatin hücresel bir bağlantı eklemeyi planlıyorlar. Hücresel bağlantı sayesinde akıllı saat bir telefona ihtiyaç duymadan WhatsApp ve Facebook gibi uygulamalara da sahip olacak. Facebook’un akıllı saatinin önümüzdeki yıl satışa çıkarmaya başlayacağı diğer iddialar arasında.

The Information’daki bilgilerde bakacak olursak Facebook’un akıllı saat için asıl odağı mesajlaşma desteği ile sağlık ve fitness özellikleri olacak. Facebook, akıllı saati için şimdilik Android sistemi kullanacak. Gelecek akıllı saatler için kendi işletim sistemini kullanmayı planlıyor. Ayrıca akıllı saatin gelecek yıl ilk sürümünün çıkacağı ve 2023 yılına kadar ikinci nesil bir sürümün geleceği söylentiler arasında.

facebook

 

Facebook, planlanan akıllı saat ile, kullanıcıların antrenmanlarını arkadaşlarıyla takip etmelerine veya eğitmenleriyle iletişim kurabilecekler. Bu sayede akıllı saatin sosyal ağ becerilerinin özelliklerini vurgulamayı planlıyor.

Facebook, teknoloji dünyasında sağlam adımlar atıyor

Facebook’un teknoloji adımları durmak bilmiyor. Sosyal medya devi Oculus sanal gerçeklik gözlükleriyle HTC Vive ile zirvede yer alıyor. Ayrıca Portal videolu görüşme cihazları üretiyor.

Facebook başka markalarla da iş birliği içerisinde. Ray-Ban ile akıllı gözlükler üzerinde çalışıyor. Ayrıca Project Aria olarak bilinen artırılmış gerçeklik üzerinde çalışmalarını devam ediyor.

Gelecek senede akıllı saat üretmeye başlayacak şirket, burada da adında söz ettirmek istiyor. Ürettiği her teknoloji ile zirvede olan şirket bakalım akıllı saat piyasasında da bu başarısını devam edecek mi?

İlgili Haberler

>>Tim Cook, Facebook iş modelini kınıyor


CEVAP VER