Instagram Ve Tiktok Farkı Sıfıra İnecek: Buna Birebir Kopyalama Denir

Instagram iki özellik

Ortaya çıkan son detaylara göre Instagram ve TikTok farkı neredeyse sıfıra inecek. Özellikle son dönemlerde Instagram uygulamasının böyle bir yönelimi olduğu çok açık. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

TikTok platformu bildiğiniz üzere dünyanın en hızlı büyüyen sosyal medya uygulamaları içerisinde yer alıyor. Instagram ve Facebook ise zaten şu anda en büyük platformlar. Facebook tarafından geliştirilen Instagram ile ilgili endişe işte tam da bu noktada başlıyor. TikTok tüm bu uygulamaları geride bırakabilir.

2 milyar indirmeyi geçen Facebook platformu böyle giderse TikTok tarafından geçilebilir. Bunun farkında olan şirket Instagram gibi uygulamalarda bile bazı değişiklikler geliştiriyor. Mesela Reels bunlardan en çok ön plana çıkanıydı. Bu uygulama ile birlikte Instagram ile TikTok arasında neredeyse hiç fark kalmadı.

Instagram ve TikTok farkı giderek azalıyor

Reels özelliği ile alakalı getirilen yeni bir güncelleme 2 platform arasındaki farkı neredeyse sıfır düzeyine getirecek. Bildiğiniz üzere TikTok platformunda aşağı doğru kaydırma var. Instagram ise yana doğru kaydırma yöntemini kullanıyor. Tersine mühendislik yönetimi üzerinden yapılan bir çalışma Instagram platformunun aşağı doğru kaydırılacağını gösteriyor.

Her iki platformu birbirinden ayıran en önemli özellik kaydırma biçimiydi. Geliştirilen bu yeni yöntemin dikey formatta sunulacak olması her iki platformu birbirine çok yaklaştırdı. Uygulama geliştiricisi olan Alessandro Paluzzi konu ile ilgili bir video paylaştı. Video içeriğine bakıldığında Instagram keşfet bölümündeki değişiklik çok daha net bir şekilde görülüyor.

Facebook yeni güncellemesi ile tepki alabilir

Reels gibi Instagram özelliklerinin gereksiz olduğunu söyleyen kullanıcılar çok fazla. Facebook şirketi de durumun farkında. Ancak TikTok ile rekabet etmek için yeni sistemler geliştirmek zorunda.

Yeni yapılacak olan güncellemeler ile birlikte her iki platform arasında fark kalmayacak olması yeni tartışmalar yaratacak. Birçok kişi Instagram için ideal olanın mevcut tasarım olduğunu düşünüyor. Peki sizce Instagram platformlarında ne tür değişiklikler yapılmalı? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Clubhouse Veri Sızıntısı Gündeme Bomba Gibi Düştü: Milyarlarca Telefon Numarası Çalındı

>> Instagram Fenomenlerinin Aylık Geliri Dudak Uçuklatan Seviyelere Ulaştı: Bu Rakamlara İnanamayacaksınız