Clubhouse Veri Sızıntısı Gündeme Bomba Gibi Düştü: Milyarlarca Telefon Numarası Çalındı

Clubhouse veri sızıntısı

Clubhouse veri sızıntısı gündeme bomba gibi düşmeyi başardı. Bir hacker tarafından yapılan operasyon ile birlikte birçok kişinin telefon numarası ele geçirildi. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Sosyal medya platformlarından bazı verilerin çalınması neredeyse normal bir hale geldi. Özellikle son dönemlerde bu konuda çok ciddi artışların olduğu görülüyor. Facebook gibi platformlar ise en fazla hedef tahtasına oturtulan web siteleri arasında yer alıyor. Özellikle bugünlerde bazı yeni siteler veri sızıntılarına konu oldu.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer almaya hazırlanan Clubhouse, büyük bir skandal ile karşı karşıya kaldı. 2021 yılının ilk yarısında kişisel veriler birçok hacker tarafından ele geçirildi. Şimdi ise 2021 yılının ikinci yarısında Clubhouse veri sızıntısı ortaya çıktı.

Clubhouse veri sızıntısı 3,8 milyar telefon numarasını içeriyor

Bilgisayar korsanları bu platformda yer alan 3,8 milyar telefon numarasını ele geçirdi. Darknet üzerinden satışa sunulan bu telefon numaraları bilgisayar korsanları için ciddi bir gelir elde edilmesini sağlayabilir. Bu hacker Japonya kaynaklı 83,5 milyon telefon numarasını daha önceden yine paylaşmıştı.

Clubhouse veri sızıntısı

Henüz tam bir hesaplama yapılmış olmasa bile yine de 3 milyar dolardan daha fazla gelir elde edilme ihtimali var. Bilgisayar korsanları böyle bir geliri elbette gözardı etmeyecektir. Ancak işin en kötü tarafı sizin bile telefon numaranızın bilgisayar korsanlarında olma ihtimali var.

Tarihin en büyük sızıntılarından bir tanesi gerçekleşti

Ortaya çıkan son detaylara bakılırsa tarihin en büyük sızıntılarından birisi yaşanmış olabilir. Sadece Clubhouse kullanan kişilerin telefon numarası değil aynı şekilde cihazın içerisinde yer alan tüm telefon numaraları ele geçirildi. Böylece hackerlar sadece tek bir numara yerine çoklu numara elde etti.

Yaklaşık olarak 3,8 milyar telefon numarasının ele geçirilmiş olması hepimizin tehlikede olduğunu gösteriyor. Bu konuda henüz bir açıklama yapılmadı. Peki sizce mobil uygulamalar gerçekten güvenli mi? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Clubhouse Davetiye Dönemine Son Verdi: Herkes Kullanabilecek

>> Büyük Sigorta Şirketleri Hacker Saldırılarına Uğruyor: Rekor Seviyelere Ulaştı