Instagram web yeni özelliklerle geliyor: Bu seferki büyük etki yaratacak

Instagram web yeni özelliklerle
Google News Abone Ol

Instagram web yeni özelliklerle kullanıcıları selamlayacak. Özellikle son dönemlerde sosyal medya platformları güncelleme yapmadıkları için eleştiriliyordu. Instagram buna sağlam bir cevap verdi.

Günümüzün neredeyse büyük bir bölümü sosyal medya platformlarında geçiyor. Özellikle Facebook ve Instagram içerisinde harcanan süre her geçen gün daha fazla artıyor. Son yapılan araştırmalarda sosyal medya platformlarında geçirilen zamanın yaklaşık olarak yüzde 64 seviyesinde olduğu ifade edilmişti.

Bu günlerde artış gösteren sosyal medya kullanımı sadece mobil üzerinden devam etmiyor. Aynı zamanda web sürümleri ciddi bir ilgi görmeyi başarıyor. Facebook çatı şirketi WhatsApp gibi uygulamaları web platformuna başarılı bir şekilde entegre edebildi. Fakat Instagram konusunda aynı şeyleri söylemek mümkün değildi.

Instagram web yeni özelliklerle bambaşka bir dönem başlatıyor

Gelen son detaylara göre popüler video ve fotoğraf paylaşım uygulaması web sitesi üzerinden giriş yapmayı yaygınlaştıracak. Bunun için birçok kritik özellik getiriliyor. En önemlisi ise masaüstü üzerinden video ya da fotoğraf paylaşmak olacak. Instagram böylece web portalında da aynı hizmetleri sunabilecek.

Instagram web yeni özelliklerle

Sosyal medya analistleri tarafından yapılan açıklamalarda Instagram için bu özelliğin kısa bir süre zarfında geleceği ifade ediliyor. Mobil web versiyonları 2021 yılı bitmeden bu özelliğe kavuşacak. Şimdilik test aşamaları devam ediyor ve Instagram deneme sürümlerine başlayacak. Geliştiriciler şu an için ilk önceliği buna verdi.

Instagram web portalına tam uyum istiyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Instagram web portalı ile tam bir uyum sağlamak istiyor. Bu nedenle ilk etapta deneme yayınlarına başlayacak. Diğer uygulamalarda olduğu gibi Instagram bu tür denemeleri çok uzatmıyor. Genelde hızlı bir şekilde kullanıcıya ulaştırmak istiyor.

Yeni güncelleme ile birlikte aynı şekilde güvenlik önlemlerinin artırılması planlanıyor. Bu sayede kullanıcılar siber saldırılardan korunmak isteniyor. Ayrıca Instagram bu tür güvenlik güncellemelerini daha fazla artıracak gibi görünüyor. Instagram web yeni özelliklerle sizlere ulaşırsa deneyimlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Facebook, Artık Siz Paylaşmadan Önce Soracak: Okudunuz mu?

>> Twitter’dan yeni özellik daha: Tip Jar – Bahşiş Kutusu. Nedir, Nasıl Kullanılır?


CEVAP VER