Twitter Mavi Tık Bekleyenler İçin Müjdeli Haber Geldi: Yakında Başlıyor

Twitter mavi tık
Google News Abone Ol

Bazı tanınmış kişilerin merakla beklediği Twitter mavi tık sonunda güzel haberler ile geliyor. Ancak konuyla ilgili tüm haberlerin tamamen sızıntı olduğunu baştan söyleyelim. Hadi gelin konu ile ilgili bütün detaylara birlikte bakalım.

Twitter platformu dünyanın en çok kullanılan sosyal medya siteleri içerisinde yer alıyor. Günümüzde Instagram ve Facebook gibi platformlara en büyük alternatifler içerisinde yer aldığını söyleyebiliriz. Fakat birçok kişi Ocak ayı ile birlikte bunlardan ümidini kesmişti. Mayıs ayına geldiğimizde ise yeniden olumlu haberler ortaya çıktı.

Sosyal medya platformları üzerinden kendi kimliğinizi doğrulamak için mavi tık almanız gerekiyor. İnsanlar o hesabın size ait olduğunu bilmek için mavi tık bölümüne bakıyor. Eğer orası doluysa bu aynı zamanda sizin doğru ve resmi hesap olduğunuzu gösteriyor. Özellikle politikacılar için bu tür hesaplar son derece önemli.

Twitter mavi tık bekleyenler için haftaya başvuru alacak

Sosyal medya denilince akıllara ilk gelen platformlardan Twitter önümüzdeki hafta mavi tık için başvuru almaya başlayacak. Buraya başvurmak için belirli bir takipçi sayısına sahip olmak gerekiyor. Ayrıca ünlü, siyasetçi veya içerik üretici olmak en önemli şartlar içerisinde yer alıyor.

Twitter mavi tık

Twitter tarafından sunulan bu hizmet ne yazık ki herkese verilmiyor. Resmi hesaplar için mutlaka gerekli şartların sağlanması önemli. Tüm bu detayları aktaran kişi ise Jane Manchun Wong oldu. Özellikle hiç kimsenin beklemediği haberleri vermesi ile bilinen bu fenomen genelde doğruları söylüyor. Yani çok yüksek ihtimalle haftaya mavi tık talepleri başlayacak.

Twitter hangi kategoride paylaşım yapıldığını soracak

Gelen son detaylara göre Twitter platformu kullanıcılara hangi kategoride yayın yaptığını soracak. Profesyonel sporcu, devlet memuru ya da eğlence grubu gibi kategoriler bulunacak. Tüm bu kategorilerden en uygun olan hangisi ise o tercih edilecek.

Genel olarak bakıldığında özellikle içerik üreticileri bu tür konulara daha fazla dikkat ediyor. Bunun nedeni ise mavi tık gelince daha fazla takipçiye ulaşabilmeleri. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Facebook, Artık Siz Paylaşmadan Önce Soracak: Okudunuz mu?

>> Twitter’dan yeni özellik daha: Tip Jar – Bahşiş Kutusu. Nedir, Nasıl Kullanılır?


CEVAP VER