Instagram’dan Twitter’a Rakip: Threads!

Threads platformuna gelecek

Şu sıralar Twitter’dan, daha doğrusu Elon Musk’ın verdiği ani kararlar neticesinde yaşananlardan sıkıldınız mı? Belki de farklı bir platform arıyorsunuzdur? Evet, bu noktada pek çok alternatif var aslında… Ve bunlara şimdi bir yenisi daha eklenmek üzere. Instagram, Twitter benzeri sosyal medya platformu Threads’i yakında kullanıma sunmak için çalışıyor.

Threads, Twitter benzeri bir sosyal medya platformu olarak yakında yayın hayatına başlayacak. Eğer bir Instagram hesabınız varsa, arama çubuğuna gidin ve “Threads” yazın. Aratınca sağ yan tarafta kırmızı bir bilet göreceksiniz. Ona tıklayınca da hesap bilgileriniz ve geri sayım sayacıyla karşılaşacaksınız.

Instagram'dan Twitter'a Rakip: Threads!
Threads

Evet, 6 Temmuz itibarıyla yayın hayatına başlıyor. Sadece birkaç gün ötede…

Tabii konu başlıkları arasında Instagram olunca, bu ürünün bir Meta ürünü, yani bir Mark Zuckerberg ürünü olduğunu da anlıyoruz. Hatırlarsanız şu sıralar Mark Zuckerberg ile Elon Musk arasında gerçekleşmesi istenen bir kafes dövüşü fikri var. Belki de Zuckerberg’in bu yeni hamlesi, Musk’ı kızdırır ve Musk da yeni bir cevap verir… Kim bilir.

Threads uygulamasıyla ilgili App Store’daki açıklama yazısından bir özet sunmak gerekirse…

“Threads ile daha fazlasını söyleyin. Instagram’ın yazı tabanlı bu sohbet uygulaması, hem gündelik konuları hem de popüler başlıkları sunuyor. Neyle ilgileniyorsanız ilgilenin, sevdiğiniz şeylerle ilgilenen diğer kişilerle ve içerik üreticileriyle direkt iletişime geçebilirsiniz. Tabii fikirlerinizi paylaşmak için kendi sadık kitlenizi de toplayabilirsiniz.”

Bu arada, yeni uygulamanın kullanıcılardan istediği izin talepleri de gündemde…

Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, bu konuyla ilgili bir tweet paylaştı. Görünüşe göre Elon Musk da onu onaylıyor.

Sağlık ve spor bilgilerinizden satın aldıklarınıza, arama geçmişinizden lokasyon bilgilerinize, bağlantılarınızdan finansal bilgilere kadar pek çok detay isteniyor. Gerçi Instagram ve Facebook gibi platformları kullanıyorsanız, bu tip izinleri çoktan vermişsiniz demektir. Bu tip bilgiler, kullanıcı deneyimlerinin geliştirilmesi ve reklam gösterimleri gibi konular için kullanılabiliyor. Tabii bazen bilgilerimizin farklı şirketlerle izinsiz olarak paylaşıldığı ya da sızdırıldığı haberlerini aldığımız da oluyor…

Bir de hatırlatmada bulunalım. Şu an Google Play Store’da “Threads” diye aratma yaptığınızda, aynı isme sahip farklı uygulamalarla karşılaşabilirsiniz. Dikkatli olmanızda yarar var.

İlgili Haberler:

>> Daha Önce İnternetle Tanışmamış Kaç Kişi Var, Biliyor Musunuz? İnternet Kullanımı…