Intel 3. Nesil XEON tanıtıldı! İşte özellikleri!

Intel 3. Nesil XEON tanıtıldı! İşte özellikleri!

Intel 3. Nesil XEON
Google News Abone Ol

Performans ve verimlilik konusunda çığır açacak Intel 3. Nesil XEON işlemciler tanıtıldı. İşte Intel’in yeni işlemcilerinin özellikleri.

Intel 3. Nesil Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemcileri, yapay zeka çıkarımının ve eğitiminin, görüntü sınıflaması, öneri motorları, ses tanıma ve dil modellemesi içeren uygulamalara yönelik genel amaçlı CPU’larda yaygın olarak devreye alınmasını sağlıyor.

Yapay zeka ve analitik; finans, sağlık, sanayi, telekomünikasyon ve ulaşım gibi çok çeşitli sektörlerdeki müşteriler için yeni fırsatların kapısını açıyor. IDC 2021’e kadar ticari kurumsal uygulamaların %75’inin yapay zeka kullanmaya başlayacağını tahmin ediyor.

IDC ayrıca, 2025’e kadar üretilen verilerin yaklaşık olarak dörtte birinin gerçek zamanlı olarak oluşturulacağını belirtiyor. Ayrıca bu hacim büyümesinin %95’inin çeşitli nesnelerin interneti aygıtları tarafından oluşturulacağını tahmin ediyor.

Gelişmekte olan, Intel yapay zeka teknolojileri kullanan ortaklar ekosistemiyle birleştirilen yeni Intel veri platformları şirketlerin akıllı yapay zeka ve analitik hizmetlerini devreye alarak verilerini paraya çevirebilmesi için optimize edildi.

Yeni 3. Nesil Intel Xeon Ölçeklenebilir Sunucular

Intel, bfloat16 desteğini sürücünün benzersiz Intel DL Boost teknolojisine entegre ederek yeni 3. Nesil Intel Xeon Ölçeklenebilir sürücülerdeki yerleşik yapay zeka hızlandırma yatırımını daha da genişletiyor. bfloat16 günümüzün FP32 biçiminin kullandığı bitlerin yarısı kadar bit kullanan ama en az düzeyde yazılım değişikliği gerektirerek (ya da hiç gerektirmeden) benzer bir model doğruluğuna erişen tek parça sayısal bir biçimdir. 

Yeni Intel Optane Sürekli Bellek

 Şirket, 3. Nesil Intel Xeon Ölçeklenebilir platform kapsamında müşterilere ana bellek veri tabanları, yoğun sanallaştırma, analitik ve çok güçlü bilgi işlem gibi veri-yoğun iş yüklerini yönetmek için yuva başına 4,5 TB’a kadar bellek sağlayan Intel Optane sürekli bellek 200 serisini de duyurdu.

Intel 3. Nesil XEON

Yeni Intel 3D NAND SSD’ler

Intel, verileri tümü flaş dizilerde depolayan sistemler için yeni nesil, yüksek kapasiteli Intel 3D NAND SSD’leri olan SSD D7-P5500 ve P5600’ün pazara sunulduğunu duyurdu. 

Yapay Zeka ile Optimize Edilmiş İlk Yerinde Programlanabilir Geçit Dizisi

 Intel yüksek bant genişlikli, kısa gecikme süreli yapay zeka hızlandırmasına yönelik, yakında pazara sunulacak ilk yapay zeka ile optimize edilmiş yerinde programlanabilir geçit dizileri olan Intel® Stratix® 10 NX çözümünü duyurdu. 

Sürekli Yapay Zeka İnovasyonu için OneAPI Mimariler Arası Geliştirme

 Çok çeşitli müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere gelişmiş yapay zeka ürün portföyünü genişleten Intel, geliştiriciler için, performansı hızlandırmak ve üretkenliği artırmak üzere oneAPI mimariler arası araç portföyüyle farklı türde programlamayı basitleştirmenin de yolunu açıyor. 

İlgili Haberler

>>Yeni güvenlik çözümü Intel CET duyuruldu!

>>Intel Lakefield işlemciler satışa sunuldu!

>>Intel koronavirüs pandemisi için düğmeye bastı


CEVAP VER