İnternet Dünyası Çin’de Buluşacak: Bomba Gibi Etkinlik

İnternet Dünyası Çin'de

İnternet Dünyası Çin’de buluşuyor. Yapılacak olan bir konferans büyük bir fark yaratacak gibi görünüyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

.

İnternet, çağımızın en vazgeçilmez hizmetlerinden bir tanesi. Bu alana hakim olan dünyaya hakim olabilecek güce kavuşabilir. Durum böyle olunca internetin önemi çok daha fazla artıyor. 2021 internet konferansı ise bu yıl Çin’de yapılacak. Teknoloji alanında yaptığı yatırımlarla bilinen bu ülke internet konferansı’na da ev sahipliği yapacak.

Bu yıl “Dijital Medeniyetin Yeni Çağına Doğru – Siber Uzayda Ortak Geleceğe Sahip Bir Toplum Yaratmak” teması ön planda olacak. Bu tema 80 farklı ülke ve bölgeden 2000 hükümet, uluslararası örgüt ve küresel şirketler tarafından tartışılacak. Çin Siber Uzay İdaresi Başkanı Yardımcısı Zhao Zeliang konferansa başkanlık yapacak

İnternet Dünyası Çin’de değişim yaratmaya çalışacak

Bu yıl düzenlenecek olan etkinlik 26 forum ile devam edecek. Yani 20 farklı konu tartışmaya açık olacak. Böylece aslında sadece internet değil aynı şekilde diğer teknolojilerin de konuşulması sağlanacak. Öne çıkan başlıklar ise açık kaynak ekolojisi, yapay zeka ve 5G olacak.

İnternet Dünyası Çin'de

Bildiğiniz üzere 5G teknolojisi özellikle Çin tarafından tartışılıyor. ABD bu ülkeye ciddi bir ambargo uyguladı. Ancak Çin bu ambargoya rağmen kendisini geliştirmeye devam ediyor. Özellikle uydu bağlantıları konusunda 5G teknolojisine güven çok büyük. Huawei bu teknolojiyi çok daha aktif bir şekilde kullanmayı planlıyordu.

Siber uzay güvenliği ve veri işleme tartışma konusu olacak

2020 internet konferansı kapsamında siber uzay yönetişimi ve veri yönetimi tartışılacak. Böylece neredeyse tüm alanlarda tartışma konuları açılabilecek. Gelen son detaylara göre etkinlik sitesinin dili İngilizce olacak. Ayrıca konuşmaların çok yüksek ihtimalle ingilizce olması bekleniyor.

Bu etkinlik kapsamında teknolojik ve bilimsel başarılar duyurulacak. Özellikle sektörde önemli bir konuma gelen firmaların başarıları takdir edilecek. Peki siz yapılacak olan bu etkinlik ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Teknolojik Ürünlerin Fiyatı Korkunç Seviyede Yükseldi: TÜİK Verileri Açıklandı

>> Servet Değerinde Maaş Veren Şirket Eleman Bulamıyor: Teknoloji Sektörünün Kanayan Yarası


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here