İnternet Fiyatları Artacak mı? Turknet Zam Yaptı Bile!

Dünya genelinde internet hızı en yüksek

Geçtiğimiz dönemde cep telefonlarına gelen zamlar malum, sıra İnternet fiyatları na mı geldi? Turknet kotasız İnternet paketine zam yaptı bile. 

İnternet fiyatları zamlanacak mı? Geçtiğimiz üç ay içerisinde İnternet abone sayısının beklenmeyen bir şekilde arttığını gördük. Bunun başlıca sebebi koronavirüs sebebiyle evlerinden çalışmak zorunda kalan kişilerin yeni İnternet aboneliği yaptırmasından kaynaklanıyordu.

BT Günlüğü Genel Yayın Yönetmeni Ali Yavuz Şahin bugün katıldığı ICT medya Açık Açık programında Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) Başkanı Halil Nadir Teberci’ye TurkNet’in yaptığı zammı belirterek diğer servis sağlayıcıların İnternet Fiyatları konusunda nasıl hareket edeceğini sordu. Halil Nadir Teberci, İnternet fiyatlarının artabileceğini öngördü, çünkü servis sağlayıcıların maliyetlerinin arttığını vurguladı.

İnternet Fiyatları Artabilir! Çünkü Maliyetler Arttı!

Turknet bugün itibariyle bazı İnternet Fiyatları konusunda abonelerine bilgilendirme yaparak zam yaptığını açıkladı. Hem SMS hem de e-posta yoluyla bilgilendirme yapan firmanın giriş notu ise ilgi çekici. “Hiç Sevmediğimiz Konu: Yeni Fiyatlarımız”. Yapılan açıklamaya bakılırsa zamların daha önce gelmesi bekleniyordu fakat Koronavirüs pandemisi sebebiyle zammı biraz erteledikleri görülüyor. Maliyetlerin yüzde 15 oranında arttığını belirten Turknet fiyatlarını bu sebeple arttırdığını söylüyor.

Özgür İletişim Paketi’ne zam yapan Turknet zammın ardından ilgili paket İnternet fiyatları 12 TL arttı. Özgür İletişim Paketi fiyatı 88 TL oldu.

TurkNet açıklaması aşağıdaki gibi

“Dünyaca geçirdiğimiz olağanüstü günler sebebiyle bu fiyat artışını olabildiğince erteledik. Ama son bir yılda Turknet’lilerin veri kullanımı %50, maliyetlerimiz %15’den fazla arttı. Yatırımlarımızın maliyetini etkileyen döviz kurlarını zaten biliyorsunuz. Bu yüzden bu artışı anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.”İnternet fiyatları

Yaşanan fiyat zammı sadece taahhütsüz aboneleri ilgilendiriyor. Taahhüt veren aboneler zamlardan etkilenmeyecek. Taahhüt vermeyen aboneler istedikleri zaman bedelsiz bir şekilde abonelik iptali gerçekleştirebiliyorlar. Bu hakka sahip olmak aynı zamanda aylık gelecek zamlardan da etkilenecekleri anlamına geliyor.

Gözler şimdi Türk Telekom ve Turkcell’e çevrilmiş durumda. TurkNet’in bu hamlesinin ardından bakalım diğer İnternet servis İnternet fiyatları konusunda nasıl hareket edecek?

Zam hakkında sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki iletişim formu üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

>> Bakan Açıkladı: Her Eve 100 Mbit İnternet Erişimi Sunulacak!

>> TELKODER’den Türkiye’nin Fiber Haritası

>> Türk Telekom Fiber ile rekora imza attı!