İnternet Kullanımına 4.5G Ayarı: Acımasızca İnternet Kullandık

Mobil internet kullanımına 4.5G

Mobil internet kullanımına 4.5G ayarı geldiği yeni raporlarla ortaya çıktı. 2016 yılında hizmete başlayan 4,5G tahminlerin çok daha ötesinde tüketim sağladı. Hadi hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Hayatımızın her alanında büyük bir öneme sahip olan mobil internet her geçen yıl farklı projelerde güçleniyor. Özellikle G teknolojileri burada çok daha ön planda. Haberleşme ve iletişim alanında devrim niteliği taşıyan bu tür teknolojiler aynı zamanda internet kullanımını artırıyor. Aklınıza gelebilecek tüm alanlarda internet kullanımı bariz bir şekilde yükseldi.

1G, 2G, 3G ile birlikte mobil haberleşme çok büyük bir sıçrayış yakaladı. Son olarak 2016 yılında 4,5G hizmete sunuldu ve internet kullanımı ölçüldü. Ortaya çıkan son detaylara göre sadece bu teknoloji bile internet kullanımını 9,3 kat arttırdı. Bu gerçekten de fazlasıyla yüksek bir rakam.

İnternet kullanımına 4.5G ayarı

Raporlar bu yeni teknoloji ile ilgili şaşkınlık yaratırken aynı zamanda yeni bir soru işareti ortaya çıkardı. Acaba 5G teknolojisi kaç kat daha fazla internet kullanımına yol açacak. Bildiğiniz üzere bu teknoloji normalden kat kat daha fazla kullanım sağlıyor.

Mobil internet kullanımına 4.5G

Ortaya çıkan son detaylara göre 4,5G teknolojisi 2016 yılından bu yana 2 milyon 109 bin terabayt internet kullanılmasını sağladı. Bu internet ile sosyal medya platformlarından fotoğraflar paylaşırken aynı zamanda e-ticaret siteleri ile alışveriş yaptık. Kısacası neredeyse her alanda bu teknolojiler kullanıldı.

Pazar verileri raporu ilginç detaylar içeriyor

Bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu tarafından düzenlenen pazar verileri raporu aslında ilginç bir tablo karşımıza çıkardı. Buna göre Türkiye’de toplam 84 milyon 646 bin civarında mobil abone bulunuyor. Mart 2016 sonunda ise bu rakam 65 milyon düzeyindeydi.

Üst düzey haberleşme teknolojileri aynı zamanda mobil kullanıcıların sayısını artırdı. Muhtemelen 5G teknolojisi ile birlikte internet kullanımı yine en az 8 kat artış gösterecek. Peki sizin bu konudaki tahminleriniz neler?

İlgili Haberler:

>> Tecno Camon 18 Premier, Kameraları Ve Ekranıyla Ön Plana Çıkacak

>> Apple A15 yonga seti performans testlerinden tam not aldı: Android’liler üzgün!