Apple A15 yonga seti performans testlerinden tam not aldı: Android’liler üzgün!

Apple A15

Apple A15 Bionic işlemcisinin performans testleri Apple kullanıcılarını mutlu etti. İşte rakiplerini ikiye katlayan o işlemcinin performansı.

Günümüzde teknoloji sektöründe Apple ve Android cihazlar arasında sıkı bir rekabetin olduğunu söyleyebiliriz. Samsung, Huawei, Xiaomi gibi teknoloji devleri, amiral gemisi modellerini piyasaya sürdüğünde, çoğu kullanıcı bu modelleri diğer markalar ile kıyaslamak yerine direkt iPhone modelleri ile karşılaştırıyor. Hal böyleo lunca çoğu kullanıcı Apple’ın en iyi olduğunu düşünüyor. Her ne kadar Apple kullanmayan insanlar, bazı Android cihazların Apple’dan daha iyi olduğunu düşünse de, hem fiziksel testlerde hem de yazılımsal testlerde, Apple modellerin daha iyi sonuçlar verdiğini görmekteyiz. Bağımsız bir test şirketi, Apple’ın A15 yonga setini bazı testlere tabi tuttu. Söz konusu testler ile birlikte Apple’ın en azından işlemci konusunda rakiplerinden önde olduğu bir kez daha kanıtlanmış oldu. İşte detaylar.

Apple A15 yonga seti performans testlerinden tam not aldı: Android’liler üzgün!

Apple’ın genel olarak geçtiğimiz yıllardan bu yana ürettiği işlemcileri incelediğimizde, piyasadaki rakiplerinden çok daha hızlı olduğunu söylemek mümkün. A15 Bionic ile birlikte ise bu fark bir hayli açıldı. Hatta Apple’ın bu sektörde tek rakibinin şu anlık kendisi olduğunu dahi söyleyebiliriz. Öyle ki son ortaya çıkan testlerde Apple A15 işlemcisinin, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen A14 Bionic’ten %21 daha hızlı olduğu kanıtlandı. Apple’ın, cihazlarında kullandığı kendi işletim sistemi ile birlikte bu performansı kat kat daha arttırdığını da biliyoruz.

Apple A15

Anandtech isimli bağımsız bir şirketin yaptığı test sonuçlarını incelediğimizde, A15 yonga setinin, kendisine en yakın rakibinden dahi %62 daha hızlı olduğu görüldü. Hal böyle olunca Apple’ın rakiplerinden işlemci konusunda kat kat iyi olduğu bir kez daha kanıtlanmış oldu. Önümüzdeki yıllarda Apple, işlemci konusunda hala zirvede olacak mı merak konusu. Çünkü son zamanlarda akıllı telefon bazında bir değerlendirme yaptığımızda Qualcomm imzalı Snapdragon işlemcilerinin çok güçlü olduğunu söyleyebiliriz. Önümüzdeki yıllarda bu devrin değişeceği tahmin edilenler arasında.

İlgili Haberler

>> Moto G31, 50 MP kamerası ile ortaya çıktı: Bu fiyata bu kamera!