iOS 14 Kamerada iPhone Ayna Modu Nasıl Etkinleştirilir?

iOS 14 Kamerada iPhone Ayna Modu Nasıl Etkinleştirilir?

iOS 14.1
Google News Abone Ol

iOS 14 ile eklenen özelliklerden bir tanesi olan iPhone ayna modunun nasıl aktif edileceğini sizlerle paylaşacağız. İşte detaylar 

16 Eylül 2020 tarihinde Apple tarafından iOS 14 güncellemesi yayınlanmıştı. Yeni özellikler eklenen iOS 14 sürümü iPhone 6 ve daha eski modellerine ne yazık ki gelmemişti. iOS 14 güncellemesi alan telefonlar ise şu şekilde; iPhone 6s, 6s PlusiPhone SE (2016)iPhone 7, 7 Plusİphone 8, 8 Plus, iPhone XiPhone XRiPhone XS, XS MaxiPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max ve iPhone SE (2020). Bu modellere gelen iOS 14 güncellemesi ile birlikte cihazlara pek çok memnun edici özellik eklenmişti. Eklenen özelliklerden en çok sevileni ise ön kamerada ayna modunu aktif etmenin eklenmesi oldu. iPhone kullanıcıları uzun süredir bu özelliğin eklenmemesinden muzdaripti. iPhone ayna modu özelliği sayesinde ön kamerada çektiğimiz fotoğrafları çekim ekranında nasıl görüyorsak çektikten sonra da aynı şekilde göreceğiz.

iphone ayna kamera

Bildiğiniz üzere iPhone cihazlarda ayna modu yokken çektiğimiz fotoğraflar kafa karışıklığı yaratıyordu. Örneğin iPhone kamerası ile çektiğimiz bir fotoğrafta arabanın şoför koltuğunda oturuyorsak, ayna efekti olmadığı için sanki yolcu koltuğundaymış gibi görünüyorduk. Sosyal medya aplikasyonlarının kameralarının ayna modunun açık olması sürekli o uygulamalardan özçekim yapmamıza neden olmaktaydı. Bu uygulamalarda ön kameradan çekilen fotoğraflar ise kalitenin azalmasına sebep oluyordu. Bu yüzden iPhone kullanıcıları kameradan çektiği fotoğrafların aynadan çekilmiş gibi gözükmesi için fotoğraf düzenleyici aplikasyonlar yüklemek zorunda kalıyorlardı. iPhone ayna modu sayesinde ön kamerayla çektiğimiz görüntüleri aynada kendimizi gördüğümüz gibi aynı zamanda da kalitesi düşmeden kullanabileceğiz.  

iPhone Ayna Modu Nasıl Kullanılır 

  1.  Öncelikle Ayarlar’ı açın
  2. Ayarlar sekmesinde Kamera’ya gidin.
  3. Kompozisyon sekmesinde bulunan ”Ön Kamerayı Yansıt” seçeneğini aktif edin.

Bu adımları uyguladıktan sonra iPhone cihazlarınızda çektiğiniz fotoğrafları artık fotoğraf çekme ekranında kendinizi gördüğünüz karenin aynısını çekebileceksiniz. Bu sayede fotoğraf düzenleyici uygulamaların kullanılmasına gerek kalmayacak.

İlgili Haberler:

>> iOS 14.1 ile batarya sorunu çözüldü!

>> Apple Watch SE can sıkan sorun ile gündemde


CEVAP VER