iOS 15 Alacak Cihazlar Kesinleşti. İşte O Liste

iOS 15 Alacak Cihazlar Kesinleşti. İşte O Liste

iOS 15 alacak cihazlar
Google News Abone Ol

Herkesin büyük bir merakla beklediği iOS 15 alacak cihazlar yavaş yavaş kesinleşiyor. Bazı modellerin bu güncellemeyi alamayacak olması ise büyük hayal kırıklığı yarattı.

Apple son dönemlerde iOS 14 ile gündeme oturmuştu. Ancak şirketin yaptığı bazı değişiklikler ile birlikte bunun da eskiyeceğini söylemek mümkün. İsrail merkezli bir teknoloji sitesi tarafından yapılan bazı sızıntılara göre iOS 15 detayları ortaya çıktı. Bu detaylara göre birçok kişinin kullandığı iPhone modelleri ne yazık ki yeni güncellemeden yararlanamayacak.

Şirketin yayınlayacağı bu iOS yeni güncellemelerinden hangi akıllı telefonların yararlanacağını hemen aşağıya sizler için bıraktık. Ancak ondan önce hangi cihazların bundan yararlanamayacağını bilmek gerekiyor. Mesela iPhone SE, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus gibi çok kullanılan modeller ne yazık ki yeni güncellemeleri alamayacak.

iOS 15 alacak cihazlar bakın hangileri olacak

Şirketin güncelleme sunacağı cihazlar öncelikle yeni modeller olacak. Fakat biz öncesinde alt modellerin alıp almayacağına bakalım. Buna göre;

 1. iPhone XS
 2. ‌iPhone XS‌ Max
 3. iPhone XR
 4. ‌iPhone‌ X
 5. ‌iPhone‌ 8
 6. ‌iPhone‌ 8 Plus
 7. ‌iPhone‌ 7
 8. ‌iPhone‌ 7 Plus
 9. ‌iPhone SE‌ (2020)
 10. iPod touch (7. Nesil)

modelleri, yeni güncelleme alacaklar arasında. Bunlardan herhangi bir tanesine sahipseniz rahat bir nefes alabilirsiniz. Zaten Apple, iOS 15 alacak cihazlar için 5 yıl şartı getirmişti. Sadece bu kural bile iPhone 6 modellerini dışarıda bırakmaya yetiyor.

iOS 15 alacak cihazlar

Yeni güncellemenin sunduğu tüm olanaklardan yararlanacak olan diğer modeller ise;

 1. iPhone 12 Pro Max
 2. ‌iPhone 12 Pro‌
 3. iPhone 12 mini
 4. ‌iPhone 12‌
 5. iPhone 11
 6. ‌iPhone 11‌ Pro
 7. iPhone 11 Pro Max

gibi yeni cihazlardan oluşuyor. Açıkçası bu modellerin yeni güncellemeden faydalanacak olması pek sürpriz olmadı. Aksine iOS 15 alacak cihazlar içerisinde yer almasalardı büyük bir şaşkınlık yaratmış olurlardı.

Şirketin yeni iOS güncellemesinin bazı özelliklerinden bahsedecek olursak; daha detaycı güvenlik, yeni emojiler ve uygulamaların widget’larından bahsedebiliriz. Sizce yeni iOS 15 işletim sisteminde ne tür özellikler yer almalı? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> iOS 14.2 yepyeni özellikler ile geldi. İşte çok sevilecek o özellikler

>> iPhone iOS 14 Yeni Widget Özellikleri Alacak İşte Yeni iPhone Ana Ekran Görüntüsü


CEVAP VER