iPhone iOS 14 Yeni Widget Özellikleri Alacak İşte Yeni iPhone Ana Ekran...

iPhone iOS 14 Yeni Widget Özellikleri Alacak İşte Yeni iPhone Ana Ekran Görüntüsü

iPhone iOS 14 yeni Widget
Google News Abone Ol

Akıllı telefon kullanıcılarının en çok beğendiği özellikler arasında yer alan iPhone iOS 14, yeni Widget özellikleri ile kullanıcıları selamladı. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Gmail, Drive ve Fit gibi uygulamalar, ana ekranda widget’ların en fazla yer alması istenen uygulamalar arasında yer alıyor. Her seferinde farklı bir özellikle karşımıza çıkan iOS 14 güncellemeleri, bu defa da Widget özelliği ile karşımıza çıktı.

Her geçen gün sayısını artıran “widget kullanan uygulama sayısı” şimdilerde çok ciddi boyutlara ulaşmaya başlıyor. Hatta Google bile buradaki yükselişi gördü ve widget kullanmaya karar verdi.

iPhone iOS 14 yeni Widget özellikleri yaygınlaşacak

Bazı akıllı telefon kullanıcıları uygulamaya girmeden işlerini tamamlamak istiyor. Mesela g-mail kullandığınızı varsayalım. Bu durumda normal şartlarda uygulamaya girip maillerinizi kontrol etmek zorunda kalırsınız. Ancak yeni özellik sayesinde istediğiniz gibi ana ekrandan mailleri okuyup cevap yazabilirsiniz. Elbette bunun için g-mail uygulamasına widget özelliği eklenmesi gerekiyor.

iPhone iOS 14 yeni Widget özellikleri

Google, genellikle tüm yeniliklere kapı aralıyor. Yapay zeka teknolojisini de etkin bir şekilde kullanan şirket, widget özelliklerine bunu entegre etti bile. iPhone iOS 14 yeni Widget özellikleri sayesinde, Google uygulamalarında dosya ararken yapay zeka teknolojisinden destek alacaksınız. Bu sayede dosya aramaları çok daha hızlı ve hedefe yönelik olacak.

Google şimdilik sadece Gmail ve Drive üzerinden widget özelliklerini sunuyor. Muhtemelen bu özellikler henüz yeni yeni deneniyor. Bu sayede kullanıcılara verilen hizmetlerin kalitesi ciddi ölçüde artırılmak isteniyor olabilir. Gelen son bilgilere göre şirketin iOS 14 için getirmek istediği diğer özellikler ise “takvimler” ve “fit” uygulamalarına yönelik olacak. Bu uygulamalara da widget özellikleri gelecek. 

iPhone iOS 14 yeni Widget özellikleri muhtemelen birçok uygulama tarafından kullanılacak. Ana ekranda hızlıca uygulama ile alakalı işlemler yapmak, büyük bir kolaylık sağlayacağına eminiz. Hızlı arama, QR kod taraması ve gizli moda hızlı erişim gibi özellikler de şirketin düşündüğü yenilikler arasında yer alıyor. Sizce iOS 14 ile birlikte daha başka hangi özellikler gelmeli? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> iOS 14.2.1 çıktı ama sadece bir tek iPhone’a geldi!

>> iPhone yavaşlatan Apple’a 113 milyon dolarlık ceza


CEVAP VER