iOS 15.4 Beta Güncellemesi Yayınlandı: Yepyeni Özellikler Geldi

iOS 15.4

iOS 15.4 beta güncellemesi kullanıcılara dağıtılıyor. Bu güncelleme ile birlikte bazı yeni özellikler kullanılabilir hale geldi. İşte o gelen bazı yeni özellikler.

.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple, iPhone modellerinde iOS işletim sistemi kullanılıyor. Şu sıralar iOS 15 kullanıcılara dağıtılıyor ve genel olarak büyük bir memnuniyet sağladığını söyleyebiliriz. Şirket düzenli olarak beta güncellemelere yer veriyor.

Bugünlerde iOS 15.4 yazılım güncellemesi dağıtılıyor. Bu güncelleme ile birlikte kullanıcılar çeşitli özellikleri deneme imkanına kavuştu. Fakat bu özelliklerin şimdilik sadece belirli sayıda kullanıcı tarafından tercih edilebildiğini belirtelim.

iOS 15.4 beta güncellemesi maske özelliği

Yeni güncellemenin ilk özelliği Face ID ile ilgili. Ne yazık ki iPhone kullanıcıları ekran kilidini açmak için maskelerini çıkarmak zorunda kalıyordu. Fakat gelen bu beta güncelleme ile birlikte artık maske çıkarmak zorunda değiller. Face ID taraması yeni güncelleme sayesinde tüm yüze uygulanıyor. Böylece maske çıkarmaya gerek kalmıyor.

iOS 15.4 beta güncellemesi

Apple iPhone kullanıcıları bu yeni güncellemeye sahipse maske ile Face ID kullanma seçeneğini aktif hale getirebilir. Bu seçenek aktif hale geldikten sonra yüzünüzde maske olsa bile cihazı açmanız mümkün. Tüm bunlara ek olarak Apple Watch ile yine cihazınızı açabilirsiniz. Burada Apple iki farklı yöntemi kullanıcılara sunuyor.

Yeni güncelleme kararlılık sağlıyor

Apple tarafından kullanıcılara sunulan bu yeni iOS 15 güncellemesi çok daha kararlı bir cihaz kullanımı sağlıyor. Eğer güncellemeyi yüklemek istiyorsanız öncelikle developer profili edinmeniz gerekiyor. Hemen ardından “Ayarlar” bölümünden “Genel” sekmesini seçin. Burada yer alan yazılım güncelleme bölümünden kablosuz bağlantı ile güncellemeyi indirebilirsiniz.

iPhone kullanıcılarına son derece kararlı bir cihaz kullanımı sunan bu yeni güncelleme maske nedeniyle telefonunu açamayanlar için hayat kurtarıcı olacak. Apple bu güncellemeye zamanla yeni özellikler ekleyecek. Her yeni güncellemeyi ve diğer detayları hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> iPhone 14 Pro Böyle Görünebilir: İlginç Ekran Tasarımı!

>> iPhone SE 2022, Yanında Başka Bombalarla Tanıtılabilir!

. . . . .