iOS 15 Hatası, iPhone Kullanıcılarına Depolama Sorunu Çıkarıyor

iPhone 13 kamerası büyüleyici

Eğer iOS 15 ‘li bir iPhone telefon kullanıyorsanız, depolama alanınız bitmiş olabilir. Ya da belki de telefonunuz size yalan söylüyordur, olamaz mı?

iOS 15 ‘li iPhone modellerini kullanan teknoloji severler, şu sıralar depolama sorunu sebebiyle can sıkıcı anlar yaşıyor. Yanlış anlaşılma olmasın, aslında depolama tarafında bir sorun yok, ama varmış gibi görünüyor.

Apple’ın güncel mobil işletim sistem sürümleri iOS 15 ve iPadOS 15, yakın zamanda teknoloji severlerin beğenisine sunuldu. Gerek eski iPhone modelleri gerekse de güncel modellerde deneyimlenebilen bu sürümler, kullanıcılara pek çok yenilik ve kolaylık sağlıyor. Yine de bazı can sıkıcı durumlar da var.

Bazı kullanıcılar, telefon dahili depolamasında 10GB’ın üzerinde boş alan olmasına rağmen “Depolama alanınız neredeyse tamamen dolu” mesajıyla karşılaştıklarını bildiriyor. Özellikle Twitter’da bu konuyla ilgili pek çok kişinin paylaşımı var.

Tabii bu durum, gerçek depolama alanını etkilemiyor. Yani boş alan olduğu için yeni oyun ve uygulama yükleme, fotoğraf ve video çekme gibi özelliklerde sorun yok. Ama devamlı böyle bir mesajla karşılaşmak, haliyle insanları üzüyor. Belli ki telefonlar, yüklenen dosyaların gerçek boyutlarını doğru biçimde hesaplayamıyor.

Apple, bu durumdaki kullanıcıların telefonlarını sıfırlamaları gerektiğini ifade ediyor. Yine de bu, kullanışlı bir çözüm değil. Cihazdaki verilerin, numaraların ve diğer detayların kısa sürede bir yerden bir yere kolaylıkla aktarılamayacağını hepimiz biliyoruz ve bunla çoğu kişi de uğraşmak istemez açıkçası.

Beklentiler, bu can sıkan sorunun yeni bir güncellemeyle düzeltilmesi yönünde. Apple’ın olabildiğince kısa sürede bir güncelleme yayınlaması bekleniyor.

iOS 15 Hatası, iPhone Kullanıcılarına Depolama Sorunu Çıkarıyor

iOS 15 ‘in dikkat çekici bazı özelliklerinden söz etmek gerekirse:

Herkesi FaceTime’a davet edin
Şimdi arkadaşlarınıza ve ailenize FaceTime’da görüşmek için bir bağlantı gönderebiliyorsunuz. Üstelik Windows veya Android kullanıyor olsalar bile.1 Bu görüşme de uçtan uca şifrelendiği için diğer tüm FaceTime görüşmeleriniz gibi gizli ve güvenli oluyor.

E-postamı Gizle
İnternette bir form doldururken veya bir haber bültenine kaydolurken gerçek e-posta adresinizi paylaşmak zorunda değilsiniz. E-postamı Gizle özelliği, gelen iletileri gerçekte kullandığınız adrese yönlendiren benzersiz ve rastgele mail adresleri oluşturabilmenizi, üstelik bunu anında yapabilmenizi sağlıyor. E-postamı Gizle özelliği Mail,4 Safari ve iCloud ayarlarında yerleşik olarak bulunuyor.

Canlı Metin
Canlı Metin, görsellerdeki zengin ve yararlı bilgileri akıllı bir şekilde seçebiliyor. Bu sayede fotoğrafta vurgulanan metne dokunarak arama yapabiliyor, mail gönderebiliyor veya yol tarifi alabiliyorsunuz.

Odak
Odak özelliği, konsantre olmaya veya uzaklaşmaya ihtiyaç duyduğunuzda anda kalmanızı sağlıyor. Odak seçenekleri listesinden bir Odak seçerek veya dilerseniz kendinize özel bir Odak ayarı oluşturarak sadece almak istediğiniz bildirimlere izin verin. Bu sayede kendinizi tamamen yaptığınız işe adayın ya da hiç bölünmeden akşam yemeğinin tadını çıkarın.

Yeniden tasarlanan bildirimler
Bildirimler şimdi yepyeni bir görünümle sunuluyor. Kişi fotoğrafları ve daha büyük uygulama simgeleri sayesinde bildirimlerin kimden veya nereden geldiğini anlamak artık daha kolay.

Genişletmeler
Safari genişletmelerini şimdi iPhone’unuza da yükleyebiliyorsunuz. Ve tıpkı Mac’te olduğu gibi, ne zaman etkin olacaklarını seçebiliyorsunuz.

Sesle arama
Sadece sesinizi kullanarak internette arama yapın.

> Twitter, Çok Tepki Toplayan Bir Özelliğini Kaldırma Kararı Aldı


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here