iOS 17 Çıplaklık ve Taciz Düşmanı Olacak

iOS 17 çıplaklık

iOS 17 çıplaklık ve taciz düşmanı olmasıyla ön plana çıkıyor. Yeni iOS işletim sistemi çok büyük bir beklenti yaratmıştı. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Apple, iOS 17 güncellemesiyle kullanıcılarının istenmeyen çıplak fotoğraf ve videolardan kaçınmasına yardımcı olacak bir özelliği duyurdu. iOS 17 ile birlikte kullanıcı güvenliğini ön planda tutan Apple, paylaşımı kolaylaştırırken aynı zamanda kullanıcılarını korumayı da amaçlıyor.

Apple, yeni işletim sistemi iOS 17’de kullanıcıları istenmeyen çıplak görsellere karşı korumayı hedefliyor. Hassas İçerik Uyarısı özelliği, kullanıcıların istenmeyen içerikleri daha görmeden reddetmelerine yardımcı olacak. Bu özellik Mesajlar uygulaması yanı sıra AirDrop, kişi kartı, FaceTime ve Fotoğraflar uygulamasında da kullanılabilecek. Makine öğrenimi kullanarak içerikleri tespit edecek olan iOS 17, müstehcen materyalleri bulanıklaştırma imkanı sunacak. Bu özellik videolar için de geçerli olacak.

iOS 17 Çıplaklık Koruması

Apple’ın bu özelliği, çocuk kullanıcıları da koruma altına almayı amaçlıyor. Küçük yaştaki kullanıcılar, bu tür içeriklerle karşılaştıklarında güvendikleri yetişkinlere mesaj gönderebilecekler. Apple, bu koruma sistemine erişimin olmadığını ve yalnızca koruma amaçlı bir hizmet sunduğunu vurguluyor. Bu özelliği kullanmak için Aile Paylaşımı özelliğini etkinleştirmeniz ve çocuk hesaplarını belirli olarak işaretlemeniz gerekiyor.

iOS 17 çıplaklık

iOS 17 Çıplaklık ve Taciz Konusunda Yeni Önlemler Alacak

Son dönemde birçok hükümet, istenmeyen çıplak içerikleri bir suç olarak kabul etmeye başladı. Apple da bu girişimiyle kullanıcılarını koruma altına almayı hedefliyor. İletişim Güvenliği ve Hassas İçerik uyarı sistemleri her ne kadar hassas içerikli görselleri engelleyemese de, en azından kullanıcıları travmatik olabilecek görsellerden uzak tutmayı hedefliyor.

iOS 17 güncellemesi ile Apple, kullanıcılarını istenmeyen çıplak görsellere karşı korumayı amaçlıyor. Bu özellik, hem kullanıcı güvenliği hem de çocuk kullanıcıların korunması açısından önemli bir adımdır. iOS 17 hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> iOS 16 Şarj Problemleri: Pil Ömrünü Etkileyen Sorunlar