Diablo IV: Cehennem’in Kapıları Dün Gece İstanbul’da Açıldı!

Oyuncular için dün, büyük bir gündü! Blizzard’ın en önemli markalarından Diablo, IV numaralı en yeni üyesiyle nihayet kendini gösterdi! Gelen ilk bilgiler, Diablo IV’ün Blizzard tarihindeki en hızlı satılan oyun olduğu yönündeydi. Nasıl olmasın ki? Hepimiz çoktan Lilith’in etkisi altına girmiştik bile…

İstanbul geceleri genellikle renkli ve eğlencelidir. Peki dün gece, Cehennem kapılarının İstanbul’da açıldığını söylesem inanır mısınız? Diablo IV için harika bir lansman partisi gerçekleştirildi. Oyunun deneyim alanları, konser, dans gösterileri ve muhteşem bir Lilith cosplay’i… Ülkemizde bu tip etkinlikler nadir düzenleniyor. Dolayısıyla böyle bir etkinliğin hazırlanması ve bu etkinlikte yer alabilmek, çok özeldi.

Beyoğlu’ndaki Frankhan’da gerçekleştirilen etkinlikte, ilk olarak konuklara lezzetli içecekler ve Diablo IV’ü deneyimleme imkânları sunuldu. İçecekler için hazırlanan mini şişeler, akıllara Diablo’daki iksir ve sağlık şişelerini getirdi. Etraftaki Diablo bayrakları, afişler ve Cehennemi yansıtan tema, gerçekten büyük emek verildiğinin kanıtıydı.

Bu arada, oyunu bir süredir oynuyor olmama rağmen, hazırlanan deneyim stantlarından bir tanesinde yaklaşık 1 saat vakit geçirdiğimi itiraf etmeliyim. PC’nin başına geçtiğimde, 4 level bir karakter vardı ve onu 9 level’a getirene kadar oynadım. O esnada video çekenler de vardı, fotoğraf çekenler de.

Oyunu maksimum görsel kaliteyle deneyimleyebilmek, eminim katılanların hoşuna gitmiştir.

Diablo IV: Cehennem'in Kapıları Dün Gece İstanbul'da Açıldı!

Diablo IV, Nvidia’nın pek çok teknolojisinden de faydalanıyor. Örneğin…

– DLSS 3 teknolojisi, Diablo IV’de, GeForce RTX 40 serisi oyuncularına ortalama olarak 4K çözünürlükte performanslarını 2,5 kat artırma imkânı sunuyor.

– Nvidia Reflex sayesinde hareketlerde gecikmeler azalıyor ve böylece daha akıcı deneyimler mümkün oluyor.

– Ve tabii Diablo IV, ışın izleme teknolojisi sayesinde ışık, gölge, yansıma gibi detaylarla daha zengin görsellik sunabiliyor.

Özel bir detay ise, oynadığım PC’nin özel bir kasa tasarımı vardı. Levon Turaç ve Nvidia ortaklığıyla hazırlanan Diablo IV kasası, tek kelimeyle harika görünüyordu.

Takip ettiğim kadarıyla gören herkesin ağzı açık kalmıştı doğrusu. Kasa tasarımının mimarı Levon ile konuştuğumuzda ise, bu işi 1 haftalık süreçte hallettiğini, biraz daha vakit olması durumunda çok daha iyi bir işçiliğin ortaya çıkarılabileceğini söylüyordu. Yine de harikaydı ve “benim olsun” diye hayal kuranlar olduğunu biliyorum.

Etkinliğin ortalarına doğru, sahneye Ronnin grubu çıktı.

Yerli metal grubu Ronnin, çok iyi bir performans sergiledi. Daha önce bu grubu izlememiştim ve açıkçası bir konser olacağını da bilmiyordum. Dolayısıyla kendi adıma, hoş bir sürpriz oldu diyebilirim. Deyim yerindeyse “tabanca gibi” çaldılar ve bazı şarkılarda gruba dansçılar da alevlerle eşlik etti. Oyundaki görsel şölen, etkinlik alanına fazlasıyla taştı.

Diablo IV: Cehennem'in Kapıları Dün Gece İstanbul'da Açıldı!

Bu arada, alanda yayıncılar için bir bölüm, bir de Diablo IV temalı geçici dövme yaptırmak isteyenler için ufak bir çadır vardı. Ben de D IV logosunu koluma işletmek istedim. Bir de…

Etkinliğin başlangıcından bu yana kapalı bir alan vardı… Lilith, yoksa sen misin?

Diablo IV: Cehennem'in Kapıları Dün Gece İstanbul'da Açıldı!

Bu alan, sağ tarafta… Kırmızı perdelerle örtülü ve önünde de bir yetkili bekliyordu…

Acaba içeride ne vardı?

Tahmin yürüten pek çok kişi vardı…

Benim tahminim ise, bir Lilith heykeli olduğu yönündeydi…

Oysa…

Dua edenler geldi ve Lilith’in el uzatması istendi…

Perde açıldı ve gerçekten de Lilith oradaydı! Fark ise, bir heykel değil, gerçek bir cosplay tarafından canlandırılmıştı.

Eda Karadoğan, gerçekten çok iyi bir iş çıkarmış. Kostümün detayları ve makyajı çok iyiydi. Herkes video ve fotoğraf çekebilmek için bir süre adeta birbiriyle yarıştı. Gecenin en özel detaylarından biri kesinlikle Lilith’ti!

Diablo IV: Cehennem'in Kapıları Dün Gece İstanbul'da Açıldı!

Diablo IV: Cehennem'in Kapıları Dün Gece İstanbul'da Açıldı!

Ve sonrasında her birimiz kendi sığınaklarımıza, yani evlerimize doğru yola koyulduk…

Gece ilerliyordu, ama henüz uyku için vakit yoktu. Zira Diablo IV’te gidilecek daha çok yol vardı!

Bu tip etkinliklerin artması dileğiyle…

Diablo IV, Türkçe altyazı desteğiyle satışa sunulmuş durumda. Şu an Nvidia’nın 40 serisi kartlarının yanında da hediye olarak geliyor. Oyun hakkında daha fazla bilgi için resmi sayfaya göz atabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Realme C55 İnceleme: Mini Kapsül İle Farklı Bir Android Deneyimi