iOS Kullanıcılarını Sevindirecek WhatsApp Güncellemesi!

WhatsApp yepyeni özelliği

Uzun süredir beklenen yeni WhatsApp güncellemesi, yalnızca iOS kullanıcıları için kullanılabilir olacak. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

WhatsApp’ın her ay yeni özellikler ile karşımıza çıktığını biliyoruz. Bazen, söz konusu özellikler, yalnızca Android için kullanılabilir olarak sunarken, bazıları ise yalnızca iOS kullanıcılarına geliyor. Özellikle söz konusu özelliklerin, WhatsApp Beta programında denendiğini de belirtelim. Geçtiğimiz haftalarda, kişiye özel son görülme gizleme, WhatsApp durumu gizleme gibi özellikler, hem Android hem de iOS kullanıcıları için Beta programında denenmeye başlanmıştı. Yakın iOS kullanıcıların gelecek olan WhatsApp özelliği ise, bir süre daha yalnızca iOS’a özel kalacak. İşte uzun süredir beklenen yeni WhatsApp özelliği hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntınlar.

iOS Kullanıcılarını Sevindirecek WhatsApp Güncellemesi!

WhatsApp’ın ‘son görülme’ ve ‘çevrimiçi’ özelliğini gizleme hizmeti vermediğini biliyoruz. Fakat Android tarafında ‘GB WhatsApp’ ve ‘WhatsApp Plus’ gibi üçüncü parti yazılımlar tarafından, söz konusu özellikle kullanıcılara sunuluyor. Fakat üçüncü parti yazılımların, sizin verilerinizi riske atabileceğini ve WhatsApp’tan kalıcı olarak uzaklaştırılma ihtimalinizin olduğunu belirtilesim. Bu yüzden WhatsApp’ı Google Play haricinde, herhangi bir uygulama mağazasından indirmemenizi öneriyoruz

WhatsApp Güncellemesi

Yakında tanıtılması beklenen WhatsApp güncellemesi ise, yalnızca iOS kullanıcılarını ilgilendiriyor. Söz konusu özellik sayesinde WhatsApp iOS kullanıcıları, son görülme ve çevrimiçi görümümüzü gizleyebilecek. Ayrıca bu son görülme özelliğin, kişiye özel olarak da gizlenebileceği iddia ediliyor. Yani iOS kullanıcıları, yalnızca belirli kişilere son görülmelerini ve çevrimiçi ibarelerini gizleyebilecek. Android tarafında bu özelliğin ne zaman geleceği henüz bilinmiyor. Fakat WhatsApp iOS için yakında kullanılmaya başlanacak bir özellik olduğu kesinleşti diyebiliriz

WhatsApp’ın çoğu özelliğini, ilk olarak Android Beta kullanıcılarına sunduğunu biliyoruz. Uzun süredir bazı üçüncü parti yazılımlar tarafından Android kullanıcılarına sunulan bu özelliğin, sonunda iOS kullanıcıları için gelmesi önemli bir avantaj. Fakat söz konusu özelliğin, Android tarafında ne zaman geleceği henüz bilinmiyor. Hatta gelip gelmeyeceğinin bile kesin olduğunu belirtelim. Önümüzdeki günlerde yeni özelliklerin karşımıza çıkacağı dev WhatsApp güncellemesi hakkında yeni detayları ortaya çıkacaktır. Gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> TikTok Veri Paylaşma İddiaları Ortalığı Fena Karıştırdı

>> Samsung Note Serisi Yeniden Sahalara Dönüyor: Beklenmeyen Açıklamalar