Katlanabilir Telefonlar Beklendiği Kadar Başarı Sağladı Mı?

Samsung Katlanır Tablet

Yıllardır akıllı telefon piyasasını etkisi altına alan katlanabilir telefonlar, sektörde yerini koruyabilecek mi, başarıdan söz edebilir miyiz?  İşte detaylar.

Farklı akıllı telefon tasarımlarının, yıllardır denendiğini biliyoruz. Örneğin uzayabilir, sarılabilir veya tam ekrana sahip Pop-Up kameralı akıllı telefonlar üretiliyor. Bazı tasarımlar, akıllı telefonlar için başarılı olarak nitelendirilse de bazıları uzun vadede başarısızlık ile sonuçlanabiliyor. Farklı tasarımların yıllar içerisinde karşımıza çıkmaya devam ettiğini belirtmiştik. Fakat bu tasarımlardan piyasaya en çok tutunan cihazların, katlanır akıllı telefonlar olduğunu söyleyebiliriz.

Piyasada farklı üreticiler tarafından katlanabilir telefonlar üretiliyor. Bu telefonlarda, hem farklı teknolojiler denenirken hem de en güçlü işlemci ve kameralar kullanılıyor. Katlanabilir telefon üretmek, klasik telefonlara göre biraz daha maliyetli bir iş. Bu yüzden markaların, söz konusu modellerde en güçlü donanımları kullandığını söyleyebiliriz. Çünkü panel teknolojisinden dolayı zaten pahalı bir model olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden katlanır modeller, genellikle markanın amiral gemisi telefonları oluyor.

Katlanabilir Telefonlar Beklendiği Kadar Başarı Sağladı Mı?

İlk piyasaya sürülen katlanır telefonlarda, kat izi sorunu karşımıza çıkıyordu .Her ne kadar kullanım kolaylığı tarafında kullanıcıları mutlu etse de, görünüm tarafında kat izi sorunları mevcuttu. Bununla beraber klasik telefonlara göre çok daha pahalı olması da, katlanır telefonların beklenenden az ilgi görmesindeki en temel sebeplerden biri oldu. Samsung ve Oppo gibi marklar, uygun fiyatlı katlanır akıllı telefonlar üretmek için çalışmaya başladılar. Örneğin Samsung2un yakında piyasaya sürmesini beklediğimiz Galayx Z Flip 4 modeli, şuana kadar piyasaya sürülen en ucuz katlanır akıllı telefon olacak.

Katlanabilir Telefonlar

Fakat yine de bu fiyatları değerlendirdiğimizde Z Flip 4 ne kadar ucuz olursa olsun, piyasadaki amiral gemisi akıllı telefonlardan daha pahalı olacaktır. Çünkü katlanabilir telefonlar, genellikle piyasadaki en güçlü işlemciler ve kameralar ile karşımıza çıkıyor. bu yüzden katlanır akıllı telefonlara ilginin az olmasının temel sebebinin, en güçlü modellerin karşımıza çıkıyor olması. Bu yüzden markalar, orta segment akıllı telefonlarda sunulan özelliklere sahip katlanır bir akıllı telefon piyasaya sürüp, fiyatı uygun tuttukları takdirde, katlanır telefonlar ilgi gören modeller arasında yer alacaktır.

İlgili Haberler

>> TikTok Veri Paylaşma İddiaları Ortalığı Fena Karıştırdı

>> Samsung Note Serisi Yeniden Sahalara Dönüyor: Beklenmeyen Açıklamalar