iPad Mini Çıkış Tarihi Ortaya Çıkmış Olabilir: 2022’den Önce Geliyor

Yenilenen tasarımıyla gelmesi beklenen iPad Mini için çıkış tarihi beklentileri ortaya çıktı. Özetle, daha ince ve modern tasarımlı tablet için bekleyişimiz kısa sürecek.

Apple, önümüzdeki sonbaharda 9 yıldır hayatımızda olan iPad Mini’nin en büyük değişimini planlıyor. Böylece uzun zamandır tasarım çizgisini koruyan cihaz daha modern bir görünümle karşımıza çıkacak. Beklentilere göre yeni cihaz çok daha ince çerçevelere sahip olacak. Üstelik tabletin önceki nesillerden daha büyük bir ekranla geleceği görüşü hakim. Tahminler geçtiğimiz yılın iPad Air modelinin küçük bir versiyonla iPad Mini’ye geleceğini öngörüyor. Kısacası bu durum 2012’den bu yana çizgisini çok fazla değiştirmeyen tabletin de artık günümüz standartlarına geleceğini gösteriyor.

Artık kısa süre içinde gelmesi beklenen cihaz hakkındaki daha önceki haberler de bu beklentiyi oluşturmuştu. Daha önceki haberlerde de ekran çerçevelerini küçültmek adına ana ekran tuşunun bu cihazdan da kalkacağını okuduk. Gelen raporlar iPad Air ile paralel tasarımın güç tuşunu tabletin yan kısmına getireceğini ifade ediyor. Ayrıca bununla birlikte Touch ID sensörünün de yer alacağı tahminleri var.

Çıkış tarihi için sonbahar işaret edilen iPad Mini daha büyük bir ekranla karşımızda olacak

Apple üzerinde uzman analistler yeni iPad mini için genel boyutların korunacağını ifade ediyor. Bu da yeni modelin standart 7,9 inç ekrandan daha büyük bir ekranla gelmesi demek. Tahminler yeni nesil iPad Mini’de 8,5 ila 9 inç arası bir ekran olacağı yönünde birleşiyor. Üstelik iPad Pro’nun tüm modellerine gelen bir yeniliğin eş zamanlı olarak iPad Mini için de gerçekleşmesi öngörülüyor. Buna göre yeni ürün mini LED teknolojisiyle yapılan bir ekrana sahip olacak.

En son karşımıza çıkan iPad Mini 2019 yılında tanıtımı gerçekleşen üründü. Ürün serisinin 6. nesli olan yeni cihazda daha hızlı bir A12 işlemcisinin gelmesini bekliyoruz. Bununla birlikte bu yeni ürünün Apple Pencil kalemi de desteklemesi kuvvetle muhtemel. Bunu takiben, iPad Mini’nin yanı sıra daha büyük ekranlı ve Apple Silikon ile donatılan farklı bir iMac modelinin muhtemel olduğu haberleri de var. Bu yeni cihazın daha önceki 27 inçlik modelin yerine geleceği tahmini var.

Peki sizce iPad ürün ailesinin en kullanışlı cihazı hangisi? Daha büyük ekranlı bir tableti mi yoksa her yere sığan kompakt bir cihazı mı tercih ediyorsunuz? Konu hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.

Diğer haberler:

>> 11 Ağustos’ta gerçekleşecek Samsung Unpacked etkinliği ile tanıtılacak modeller tam liste!

>> 160W şarj desteğine sahip telefon, yakında piyasaya sürülebilir!