Kripto Paralarda Bu Hafta Neler Yaşandı (5 – 12 Temmuz)

En önemli kripto para

Kripto paralarda bu hafta oldukça hareketli geçti. Bazı gelişmeler yürek hoplatacak cinstendi. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara ve bu haftanın özetine birlikte göz atalım.

Kripto para birimleri genellikle sert yükselişler yakalayabiliyor. Sadece birkaç saat içerisinde en az 10 kat artabilen kripto para birimleri yine aynı şekilde 10 kat düşüşe geçebiliyor. Burada asıl önemli olan haberleri düzenli takip edebilmek. Tüm kripto paralar bazı haberlerle yükselirken bazılarında düşüş yaşayabiliyor.

Kripto paralarda bu hafta: Hacker saldırıları ve paribu kripto para araştırması

Birçok şirket özellikle şu sıralar hacker saldırıları ile boğuşuyor. Dünyanın en tehlikeli hacker grupları arasında yer alan REvil, Rusya merkezli çalışıyor. Bu grup yüzlerce ABD’li şirkete saldırdı ve onlardan 70 milyon dolarlık Bitcoin talep etti. Bu siber saldırılar ne yazık ki ABD tarafından kolay kolay geri püskürtülemiyor.

Geçtiğimiz günlerde Paribu kripto para araştırması yaptı. Araştırma sonuçlarına bakıldığında işlem oranlarının yüzde 1100 seviyesine kadar ulaştığı ortaya çıktı. Yani 2020 ile 2021 yılını kıyasladığımızda bile arada çok büyük bir fark var. Bu durum kripto paralara olan ilginin çok sert bir şekilde artış gösterdiğini ortaya koyuyor.

Sermaye Piyasası Kurulu kararları ve Çin’de ekran kartlarını satan madenciler

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından bazı açıklamalar yapıldı. Kurumun Başkan Yardımcısı olan Ali İhsan Güngör kripto paralarla ilgili manipülasyon hareketlerini engellemek istediklerini söyledi. Denetleyici ve önleyici mekanizmaların burada sıkı bir şekilde çalışacağını ifade etti. Ancak onun açıklamaları büyük bir soru işareti yarattı. Kripto paralara müdahale etmek imkansız. Sermaye Piyasası Kurulu bunu nasıl gerçekleştirecek büyük merak konusu oldu.

Kripto paralarda bu hafta

Çin’den gelen madencilik yasakları ile birlikte birçok şirket ekran kartlarını ucuz fiyatlarla satışa sunuyor. Özellikle ülkenin bazı bölgelerinde ekran kartları neredeyse bedavaya veriliyor. Başka ülkelere göç edemeyen Çinli kripto para madencileri ekran kartlarını hızlıca elden çıkarmaya çalışıyor.

Tüm bu haberler içerisinden favoriniz hangisi? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Apple Kurucusunun Bitcoin Açıklaması Büyük Dikkat Çekti: Güveni Tam

>> Dijital Çin Parası Rekor Katılımla Geliştiriliyor: Bitcoin Yasaklarının Nedeni Belli Oldu