iPhone 11 Alınır mı: Hala Çok Güçlü!

iPhone 11 alınır mı
iPhone 11 alınır mı  sorusu fiyatlar arttığından beri gündemde. Peki yıllar önce piyasaya sürülen iPhone 11 modeli dahi hala alınır mı? İşte tüm merak edilenler.
Bildiğiniz üzere her yıl tanıtılan iPhone modelleri gerek dolar kurunun yükselmesi gerek sie vergilerin artması sebebiyle dudak uçuklatan fiyatlar ile karşımıza çıkıyor. Hal böyle olunca kullanıcılar uygun fiyatlı iPhone alma isteğinde bulunuyor. Genellikle bu tip ihtiyaçlar için iPhone SE modelleri piyasaya sürülmüştü. Fakat söz konusu modeller, küçük ekranlı ve tek kameralı olduğu için, her ne kadar performans olarak kullanıcıları tatmin etse de Apple’ın en az tercih edilen iPhone modelleri arasında yer almayı başardı.
Çünkü yıllar öncesinde piyasaya sürülen iPhone X veya 11 serisi gibi modeller, hala kullanıcıları hem kamera hem de işlemci performansı konusunda tatmin edebiliyor. Fiyat tarafında da beklentileri karşılayan bir model olduğu için iPhone 11 serisi modellerinin, uygun fiyatlı iPhone olarak tercih edilebileceğini belirtelim. Peki iPhone 14 serisinin çıktığı dönemlerde iPhone 11 serisi modelleri hala kullanılabilir mi. Sizler için iPhone 11 alınır mı sorusunun cevabına yanıt arayacağız. İşte tüm detaylar.

iPhone 11 Alınır mı: Hala Çok Güçlü!

iPhone 11 alınır mı sorusunun cevabına istatistiksel olarak baktığımızda son yıllarda en çok tercih edilen iPhone modelinin iPhone 11 modeli olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü söz konusu model, işlemci ve kamera tarafında hala Android’in amiral gemisi modellerinden fiyatına göre daha iyi performans sunuyor. Sarı site başta olmak üzere ikinci el veya yenilenmiş iPhone 11 serisi modellerinin fiyat etiketlerine baktığımızda 15.000-17.000₺’lik bir fiyat karşımıza çıkıyor. Fiyat tarafında değerlendirme yaptığımız zaman Android olarak karşımıza çıkan amiral gemisi modeller ile kıyasladığımız zaman, iPhone 11 serisi modellerinin daha ucuz olduğunu söyleyebiliriz.
iPhone 11 Alınır mı
YouTube kanalları ve forumlarda iPhone 11 modelleri ile güncel olarak satışa sunulan Andorid amiral gemisi akıllı telefonlar ile kıyaslamaları incelediğimiz zaman ise iPhone 11 serisi modellerinin, özellikle Pro ve Pro Max modellerinin, hala  güçlü olduğunu görmekteyiz. Tabii ki Apple’ın güçlü işlemcisi ve optimizasyonu da cabası oluyor. Yani genel olarak değerlendirdiğimiz azman hem kamera tarafında hem de işlemci tarafında iPhone 14 serisi daha ağır basıyor.
Fakat Apple’ın iPhone 14 serinsin dezavantajları da bulunuyor. Örneğin Apple’ın yıllardır çözemediği batarya sorunu, yıllardır kullanıcıların mustarip olduğu bir konu. Çünkü pil ömrü ve pil sağlığı çok hızlı azalan model, kullanıcıların günde 2-3 kez şarja takmasına sebebiyet veriyor.
Fakat bu durumların ihtiyaçlar doğrultusunda olduğunu söyleyebiliriz. Yani sizin için pil ömrünün herhangi bir önemi yoksa, yani her gün powerbank aracılığıyla şarjda kullanmak sizin için herhangi bir sıkıntı yaratmayacaksa iPhone 14 serisinin tercih edilebilecek modeller arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Türkiye fiyatını değerlendirecek olursak ise, ikinci elleri dahi fiyatlardaki en güçlü ve en tercih edilebilir modeller arasında yer alıyor. Eper pil konusunda içiniz rahat olacaksa, iPhone 14 Pro veya Pro Max modellerini tercih edebilirsiniz.
Bu makalemizde sizler için iPhone 11 alınır mı sorusunun yanıtını aramaya çalıştık. Önümüzdeki dönemlerde farklı modeller üzerine yorumlarımızı yaptığımız makaleler ile karşınıza çıkmaya devam edeceğiz. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.
İlgili Haberler