Redmi 12C Uygun Fiyatıyla Türkiye’ye Gelecek!

Redmi 12C

Redmi 12C modeli uygun fiyatı ile Türkiye yolcusu. İşte yakında global lansmanı gerçekleşecek olan yeni model hakkında tüm detaylar.

Xiaomi’nin alt markası Redmi’nin genellikle uygun fiyatlı fiyat performans odaklı modeller ile karşımıza çıktığını biliyoruz. Ülkemizde de dolar kuru ve vergiler son yıllarda bir hayli arttığı için, orta segment modeller daha fazla tercih ediliyor. Çinli markaların ise sırf bu ihtiyaçları karşılamak için Türkiye pazarında daha çok uygun fiyatlı akıllı telefonlar satışa sunduğunu görmekteyiz. Redmi’ye ait Note ve C modelleri genellikle uygun fiyatlı modeller. Aynı zamanda ülkemizde de sıklıkla tercih ediliyor.

Geçtiğimiz aylarda Redmi 12C modeli Çin’de tanıtılmıştı. Söz konusu modelin Türkiye’de satışa sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor. Fakat ne zaman tanıtılacağına dair net bir ayrıntı bulunmuyordu. Sonunda Redmi 12C modelinin global varyantı Geekbench listelerinde görüldü. Genellikle Geekbech’de ortaya çıkan modellerin, haftalar sonra tanıtıldığını söyleyebiliriz. İşte Çin varyantı ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olması beklenen Redmi 12C modelinin Türkiye’de satışa sunulacak versiyonu hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Redmi 12C Uygun Fiyatıyla Türkiye’ye Gelecek!

Geekbench listelerinde ortaya çıkan modelin, tek çekirdeklide 355, çok çekirdeklide ise 1173 puan aldığını görmekteyiz. Benzer fiyat performans skalasına ait olan modellerin Geekbench listelerinde ortaya çıkan test sonuçlarına gören hemen hemen ayın performansa sahip olduğunu görüyoruz. Bu yüzden söz konusu modelin tercih edilebilecek akıllı telefonlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Zaten Çin pazarındaki yorumları değerlendirdiğimizde ise son yıllarda Redmi tarafından piyasaya sürülmüş fiyatının hakkını veren en güçlü telefonlar arasında yer aldığına dair yorumlara da rastlıyoruz.

Redmi 12C

Teknik özellik tarafında ise söz konusu modelin Çin varyantı ile aynı olduğunu görmekteyiz. Ön panelini incelediğimizde 6.71 inçlik bir ekrana sahip olan modelin damla çentikli bir ekran tasarımından yararlandığını görmekteyiz. Söz konusu modelin fiyat etiketine benzer fiyatlarda sunulan telefonların tasarımlarını incelediğimizde özellikle çerçeve tarafında daha kalın çerçeveler görmekteydik. Fakat Redmi, 12C modeli ile birlikte uygun fiyat bandında bile ince çerçeve tasarımını yakalamayı başarmış durumda.

Redmi 12C İşlemci tarafına baktığımızda ise MediaTek imzası taşıyan Helio G85 yongasına sahip olduğunu görüyoruz. Ülkemizde söz konusu işlemciye sahip olan akıllı telefonların fiyatlarına baktığımızda ise 5.000-6.000 ₺ arası bir fiyat karşımıza çıkıyor. Eğer Redmi 12C modeli bu fiyatlardan daha uygun bir etiket ile karşımıza çıkarsa, ilgi gören modeller arasında yer alabilir.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S23 Ultra Dayanıklılık Testi: Yeni Test Videosu!