iPhone 15 Ne Zaman Çıkacak: Fotoğrafları Paylaşıldı!

iPhone 15 Ne Zaman Çıkacak

iPhone 15 ne zaman çıkacak belli oldu. İşte hayranlar tarafından tasarım ayrıntıları tahmin edilen iPhone 15 serisi hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

iPhone 14 serisi ülkemizde dudak uçuklatan fiyatları ile gündeme gelmişti. Söz konusu seri ile ilgili dikkat çeken en önemli detayın ise, serinin Pro ve Pro Max modellerinde karşımıza çıkan Dinamik Ada özelliği olmuştu. Android camiasında uzun süredir çentikli ekran ve tam ekran tasarımları karşımıza çıkarken Apple, çentik olayını en işlevsel olarak bir şekilde kullanıcılarına sunmuş ve dinamik ada sayesinde kullanım kolaylığını sağlayabilmişti. Çok süre geçmeden kullanıcıların karşısında önemli bir soru işareti oluştu. Apple, iPhone 15 serisinin tasarımı için ne kadar daha ileri gidebilirdi. Bazı kullanıcılar yeni serinin tam ekran tasarımı ile geleceğini iddia etse de bazılarına göre seriye ait tüm modellerin dinamik ada özelliği ile geleceğini ve tasarı anlamında pek de farklı olmayan iPhone 15 modellerinin karşımız çıkacağını iddia etmişti.

iPhone 15 Ne Zaman Çıkacak: Fotoğrafları Paylaşıldı!

Bazı kaynaklara göre ise iPhone ailesinin isim olarak değişeceğini ve iPhone 15 serisine Ultra modelinin de ekleneceğini iddia etmişti. Sızıntılara göre iPhone 15 Pro Max modeli yerine iPhone 15 Ultra modeli yer alacak. Ultra’nın ise kamera tarafında serinin diğer modellerinden daha iyi olacağı iddia ediliyor. bununla beraber Android tarafında amiral gemisi modellerinde karşımıza çıkan Periskop lensin de yer alacağını ve artık dijital zoom özelliğinin 100x’e kadar mümkün olacağı iPhone modellerinin geleceği de tahmin ediliyordu. Sonunda hayranlar tarafından iPhone 15 Ultra’nın muhtemel tasarımları karşımıza çıktı.

iPhone 15 Ne Zaman Çıkacak

Fakat söz konusu tasarımların henüz gerçeği yansıtmadığı, Fakat Çin’den alınan bilgilere göre özellikle serinin Ultra modelinin, görseldeki gibi görüneceği iddia edildi. Tasarım ayrıntılarını incelediğimizde ise, iPhone’un yeni modellerinde görmeye alışık olduğumuz kamera kurulumu yer alsa da artık söz konusu kurlumda dörtlü kamera yer alacak. Bununla beraber yeni serinin tanıtım tarihi hakkında da ortaya çıkan detaylar mevcut. İddialara göre iPhone 15 serisi, her sene olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında tanıtılacak. Dünya’yı etkisi altına alan çip krizinden etkilenip, geç tanıtılacağına dair sızıntılar mevcuttu.

iPhone 15 Ne Zaman Çıkacak

Fakat Apple, kendi üretimi çiplerini yine yeni modellerinde kullanacak ve her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında tanıtacak. Yani iPhone 15 serisinin 2023 Eylül ayında tanıtılacağını söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde yeni modeller hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler