iPhone 12 kulaklık sürprizi ile gelebilir! Kutu içeriği bomboş olacak!

iPhone 12 kulaklık sürprizi ile gelebilir! Kutu içeriği bomboş olacak!

iPhone 12 şarj cihazsız
Google News Abone Ol

iPhone 12 kulaklık olmadan gelecek gibi görünüyor. EarPods kulaklıkların artık kutu içeriğinde yer almayacağı söyleniyor. İşte detaylar.

Apple’ın koronavirüs salgınından dolayı Eylül ayındaki iPhone 12 etkinliğini bir süre geç düzenleyeceği iddia edilmişti. Apple’ın tedarikçisinin finansal raporlarında da yer alan bu ifadeden dolayı etkinliğin Eylül sonu düzenleneceği ortaya çıkmıştı. Bugün ise iPhone 12 hakkında ilginç bir iddia ortaya çıktı. iPhone 12 kulaklık olmadan kutusundan çıkacak gibi görünüyor.

iPhone 12 kulaklık olmadan gelecek!

iPhone 7 ile 3.5mm kulaklık girişini kaldıran Apple, bu zamana kadar tüm modellerinde istinasız olarak Lightning bağlantılı EarPods kulaklığını kutu içeriğine dahil ediyordu. Ancak Apple’ın iPhone 12 ile fiyatı yükseltmemek adına aksesuardan kısacağı söyleniyor. 999 dolar bandını aşmamak için EarPods kulaklıkları kutu içeriğinden çıkaracak olan Apple, hızlı şarj politikasını da değiştirmeyecek.

iPhone 12’nin kutu içeriğinde normal şarj adaptörü ve Lightning kablo yer alcakken, Pro modellerde ise hızlı şarj adaptörü yer alacak. Ekim ayında satışa sunulacak olan bu modellerin Türkiye‘ye gelmesi Kasım-Aralık ayını bulacak gibi görünüyor.

Gücünü Apple A14 Bionic yonga setinden alacak olan iPhone 12 modelleri, 3 GB RAM ile gelecek. Pro modellerde ise 4 GB RAM‘in yer alması bekleniyor. Çentik konusunda ise Apple’ın bu yıl çentik küçültmeye gideceği söyleniyor. Daha küçük bir çentik ile gelecek olan bu modellerde yine TrueDepth kamera sistemi yer alacak.

iPhone 12 kulaklık

Xbox One‘ın Kinect’ini küçülterek telefona ekleyen Apple, bu yıl ana modülleri daha da küçülterek daha küçük bir çentik sunacak. LCD ve OLED ekran teknolojileri ile gelecek olan bu modeller ekran boyutlarına göre de ayrışacak.

Kutusunan iOS 14 sürümü ile çıkacak olan iPhone 12’lerde yine ekran bölme özelliğinin yer almayacağı söyleniyor. iPhone 11’in üzerine fazla bir yenilik koymadan satışa sunulacak olan bu modellerde yine Type-C girişi bulunmayacak.

Apple’ın asıl büyük ve devrimsel yeniliklerini 2021‘de tanıtacağı iPhone 13 modellerine sunması bekleniyor. Bakalım bu yıl bizleri nasıl modeller bekleyecek?

İlgili Haberler

>>fizy’den iPhone 11 Pro ödüllü çekiliş!

>>Yeni MacBook iPhone işlemcisi ile gelecek!

>>iPhone 11 Yeşil Ekran Sorunu Veriyor? Çözümü Var Mı?

>>iPhone arama kaydetme özelliği için sevindiren haber!


CEVAP VER