iPhone 12 özellikleri nasıl olacak? Detaylar burada…

Google News Abone Ol

iPhone 12’nin nihayet 13 Ekim’deki etkinlikte tanıtılacağı söylenmesinin ardından gözler etkinlik gününe çevrildi. İşte iPhone 12 özellikleri… 

iPhone 12 özellikleri konusunda hemen hemen her detayın biliniyor olması, ürün hakkındaki beklentileri değiştiriyor. Tanıtılacak modellerin arasında iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinin yer alacağını biliyoruz. Peki iPhone 12 özellikleri nasıl olacak?

Beklentiler karşılanacak mı, iPhone 12 özellikleri nasıl olacak?

Apple, 4 farklı iPhone 12 ile çıkmaya hazırlanıyor. Farklı boyutlarda gelecek olan iPhone 12’ler 5.4 inç iPhone 12, 6.1 inç iPhone 12 Max, 6.1 inç iPhone 12 Pro ve 6.7 inç iPhone 12 Pro Max modelleri olarak biliniyor. Çentik sevgisinden vazgeçmeyen Apple’ın bu yeni telefonlarda ufak bir çentik yer aldığı söyleniyor.iPhone 12 özellikleri

Tasarım açısından bakıldığında telefonun iPhone 5 modeli gibi düz ve keskin kenarlı bir tasarıma sahip olacağını söylemek mümkün. Yeni iPhone 11 Pro Max ile gelen yeşil renk oldukça popüler olacak gibi. Yeni iPhone 12 ile farklı bir mavi renk bekleniyor.

12 Mini’nin yeşil, mavi, altın, gri, gümüş renklerde gelmesi beklenirken, iPhone 12’nin de aynı renk seçenekleriyle gelmesi bekleniyor. iPhone 12 Pro ‘nun daha az renk seçeneği ile geleceği söyleniyor; altın, gri, gümüş şeklinde. En üst model olarak konumlandırılan iPhone 12 Pro Max, Pro modelinde olduğu gibi altın, gri ve gümüş renklerde gelecek.

Kamera tarafında daha da güçleneceği söylenen iPhone 12’nin üç lensli bir 3D kameraya sahip olması bekleniyor.

Yeni iPhone 12 özellikleri için beklenen kesin şey elbette güç tarafında A14 Bionic işlemci. Yeni iPhone 12’nin 5,4 inçlik ekranına Super Retina (BOE) ekran eşlik edeceği bildirildi. Size hatırlatmak için şunu belirtmeliyiz, iPhone 11 bir LCD ekran kullanıyordu. Bir yıl sonra Apple, yeni akıllı telefonunda Super Retina ekrana geçiyor.

Telefonun alüminyum kasası olacak. 4 GB RAM ile gelen model, 64 GB, 128 GB ve 256 GB depolama seçenekleri ile sunulacak. 2.227 mAh pil ile iPhone 12 hızlı şarjı da destekleyecek.

.7 inç boyutunda olacak iPhone 12 Pro Max’in üst seviye özelliklerle çıkması bekleniyor. Apple, artırılmış gerçeklik (AR) deneyimlerine odaklanmak istiyor ve bunun için telefonu bir Sony LiDAR sensörü ile donatacak. Bazı beklentilere göre iPhone 12 Pro modellerinin 120Hz ekran yenileme hızıyla gelebileceği söyleniyor.iPhone 12 özellikleri

Diğer bir olasılık da iPhone 12 Pro modellerinin 240 fps kare hızında 4K video kaydını desteklemesi. Apple’ın telefon fiyatlarını düşürmek için farklı bir pil teknolojisi kullanması birçok kişinin dilinde dolaşıyor. Bu nedenle pil tarafında bir değişiklik bekleniyor.

Beklenen iPhone 12 fiyatları

Telefonda 5G desteğinin de sunulacağı söyleniyor. Maliyetin düşürülmesi için telefonun kutu içeriğinin azaltılması kullanıcılar tarafından eleştirildi. Güç adaptörü veya EarPod’lar yeni iPhone 12’lerin kutusuna dahil edilmeyecek. Bunlar, iPhone 12 özellikleri hakkında sahip olduğumuz bilgileri topladığımızda ortaya çıkıyor.

Görünüşe göre bir iPhone 12’ye sahip olmak isteyen kullanıcıların 64 GB sürüm için 699 dolar, 128 GB sürüm için 749 dolar ve 256 GB sürüm için 840 dolar ödemesi gerekiyor.

Yeni iPhone 12 ile ilgili beklentilerinizi ve yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Haberler

>> iPhone 12 için lansman tarihi belli oldu!

>> Kesinleşti! iPhone 12 kulaklık olmadan geliyor!


CEVAP VER