iPhone 12 yeşil ekran sorunu ile gündemde

iPhone 12 yeşil ekran
Google News Abone Ol

Apple’ın yeni gözdesi iPhone 12 yeşil ekran sorunu ile gündeme geldi. Seri üretimde yaşanan sorun kullanıcıların canını çok sıkacak.

Birkaç hafta önce Apple resmi olarak iPhone 12 serisini satışa sundu. Ancak yeni modellerin satışa sunulması ile birlikte iPhone 12 serisiyle ilgili birkaç sorun ortaya çıktı. Başlangıçta, iPhone’da sinyallerin kaybolduğuna dair şikayetler gündeme gelmişti. Bu sorun için Apple düğmeye basmış ve sorunu çözmüştü. Daha sonra ise iPhone 12’de eksik mesajlar ve mesaj bildirimleri sorunu yaşanmıştı. Şimdi ise iPhone 12 yeşil ekran sorunu ile gündeme geldi.

iPhone 12 yeşil ekran sorunu nasıl çözülecek?

Yeşilimsi ekranlı iPhone 12’lere ilişkin raporlar oldukça fazla. Özellikle Apple forumlarında bu sorundan Pro modellerinin daha fazla etkilendiği söyleniyor. Ekran renginin doğruluğunu kaybetmesi tamamen OLED teknolojisinden kaynaklanıyor.

DxOMark değerlendirmesine göre iPhone 12 ekranındaki en büyük sorun sarı renk dağılımı. DxOMark, sarı dökümün her aydınlatma koşulunda görünmeye devam ettiğini belirtiyor.

Güney Kore medyası tarafından yayınlanan bir habere göre, Apple yetkilileri geçtiğimiz günlerde bu sorundan haberdar olduğunu belirtmiş. Muhtemelen Apple bu sorunu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturacak. Çözüm de muhtemelen ekran değişimi veya birebir cihaz değişimi olacak.

Ayrıca bazı kullanıcılar, iPhone 12 mini’nin kilit ekranı hassasiyetinde sorunlar olduğunu belirtiyor. Cihazın kilidini açmak için kilitli ekranın altından yukarı doğru kaydırmak için başparmaklarını kullandıklarında veya kilitli ekranda el fenerine veya kamera düğmesine bastıklarında, ekran bazı durumlarda yanıt vermiyor. Bu da yine OLED teknolojisinden kaynaklanıyor.

iPhone 12 yeşil ekran

DxOMark uzmanları iPhone 12 Pro’nun ana kamerasına ilişkin ayrıntılı bir test raporu yayınladı. iPhone 12 Pro Max fotoğraf bölümünden 138 puan ve video bölümünden 113 puan almayı başardı.

Genel olarak bu açıklamaya göre iPhone 12 Pro Max en iyi kameralı telefon gibi görünmüyor. Bununla birlikte, DxOMark, cihazın her açıdan öncekinden daha iyi olduğunu belirtiyor. Apple görünüşe göre iPhone 11’in kamerasında yaptığı küçük iyileştirmeler ile şeytanın bacağını kırmış durumda. Ancak Apple, hala Huawei kalitesine maalesef ki çıkamıyor.

İlgili Haberler

>> Apple iPhone SE Plus için çalışmalara başladı!

>> Apple, Google’a alternatif arama motoru geliştiriyor olabilir


CEVAP VER