Apple iPhone SE Plus için çalışmalara başladı!

Apple iPhone SE Plus için çalışmalara başladı!

iPhone SE Plus
Google News Abone Ol

Apple, Çin pazarındaki akıllı telefonlar ile rekabet edebilmek adına, maliyeti düşük iPhone SE Plus modelini piyasaya sürecek. İşte detaylar.

Bildiğiniz üzere 12 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşen ‘Hi, Speed’ etkinliğiyle, Apple, yeni iPhone 12 serisini tanıttı. Ardından piyasaya sürülen yeni seri, tüketiciler tarafından oldukça sevildi. Özellikle A14 Bionic işlemcisi ile rakiplerine taş çıkartacak performansıyla, fiyatının hakkını sonuna kadar verdi. Apple’ın 24 Nisan tarihinde duyurusunu yaptığı iPhone SE 2020 modeli ise, amiral gemisi modellerine bütçesi uygun olmayan, daha düşük fiyatlı cihazlar kullanan tüketiciler için tasarlanmıştı. iPhone 12 serisi piyasaya sürüldükten sonra ise Apple tarafından piyasaya sürülecek yeni bir uygun fiyatlı modele ihtiyaç duyulmaya başlandı. Ardından tüketiciler tarafından iPhone SE 2021 modelinin çıkma ihtimali akıllara geldi.

iPhone SE Plus

Apple, telefona daha az bütçe ayıran tüketiciler için yeni bir model geliştirmeye başladı. Özellikle Çin pazarındaki uygun fiyatlı akıllı telefonlarla rekabet etmesi amaçlanan iPhone SE Plus , daha uygun fiyatlı malzemeler kullanılarak üretilecek. Bu durum da fiyat konusunda avantaj sağlayacak.

iPhone SE Plus neler sunacak

Orta sınıf olarak nitelendirebileceğimiz yeni iPhone SE Plus, 5,5 inç veya 6,1 inç boyutunda bir ekrana sahip olacak. Ayrıca parmak izi okuyucusunun da yan tarafta olacağına dair söylentiler mevcut. Apple’ın yeni cihazı, 2020 yılında tanıtılan iPhone SE 2020’nin daha uygun fiyatlı versiyonu olarak piyasaya sürülecek. Her ne kadar düşük fiyatta yüksek performans sunmayı hedeflese de 5G desteği olmayacak, yalnızca 4G destekleyecek. Ayrıca iPhone SE Plus, A14 Bionic işlemciye sahip olacak.

Apple’ın, Çin pazarında ‘Ben de varım’ diyerek böyle bir adım atması stratejik olarak doğru karar diyebiliriz. Fakat Apple, maliyeti ne kadar düşürebilecek merak konusu. Şu an yeni modelinin fiyatı hakkında henüz net bir bilgi yok. Fakat Çin pazarında çok uygun fiyata satılan fiyat performans canavarlarında dahi 5G özelliği varken, Apple’ın sadece daha uygun malzemeler kullanıp 4G özelliği ile sınırlı kalması Apple için dezavantajlı olacaktır.

İlgili Haberler

>> Apple iPhone 12 Pil Değişim Fiyatları Açıklandı

>> iPhone 13 ile LTPO OLED teknolojisine geçiş yapılacak


CEVAP VER