iPhone 13 Almak İçin Kaç Saat Çalışmalısınız? İşte Tablo ve Türkiye’nin Konumu


Apple, yeni iPhone 13 akıllı telefon ailesini kısa süre önce tanıtmıştı ve şu an ön siparişte bulunuyor. Peki iPhone 13 almak için kaç saat çalışmamız gerekli?

iPhone 13 akıllı telefon ailesi, an itibarıyla akıllı telefon dünyasında en popüler temsilciler arasında yer alıyor. Geliştirilmiş kamera sisteminden tutun da A15 işlemcisine, iOS 15 işletim sistemine kadar pek çok heyecan verici detay sunabiliyor. Haliyle bu telefon ailesini bekleyen milyonlarca kişi de “satın alabilmek için” harekete geçmek istiyor.

Günümüz ekonomik şartlarını göz önüne aldığımızda, iPhone 13 ailesinden bir üyeyi alıp kullanabilmek pek kolay değil. Apple Türkiye’nin fiyatlarına baktığımızda, iPhone 13’ün başlangıç fiyatının 11.999 TL olduğunu görüyoruz. Ailedeki en düşük fiyatlı üye ise, 10.999 TL satış fiyatı etiketiyle iPhone 13 mini.

PhoneArena sitesinde yer verilen bir haberde, farklı ülkelerdeki insanların iPhone 13 almak için toplamda kaç saat çalışması gerektiğini belirten detaylara ve bir de listeye yer verilmiş. Listeyi aşağıda da görebilirsiniz.

Money SuperMarket’in yaptığı araştırmada, iPhone 13’ün 128GB’lık başlangıç modeli baz alınmış ve günlük çalışma süresi olarak “8 saat” belirlenmiş. Telefonun en pahalı satıldığı ülke ise, 1449 dolarlık fiyat etiketiyle Brezilya.

Buna göre iPhone 13’ü en kolay alabilecek kişiler, İsviçre’de yaşıyor. Zira İsviçre’de yaşayanlar, yalnızca 34.3 saat çalışarak bir iPhone 13 alabilir.

Bu telefonu en zor satın alabilecek çalışanlar ise, Filipinler’de yaşıyor. Zira bir telefon için 775.3 saat çalışmaları gerekiyor. Bu gerçekten çok uzun bir süreç.

iPhone 13 Almak İçin Kaç Saat Çalışmalısınız? İşte Tablo ve Türkiye'nin Konumu

Peki ya ülkemiz Türkiye’de durumlar nasıl diye merak ediyorsanız, onu da paylaşalım.

Türkiye’de bir iPhone13 almak için en az 639.1 saat çalışmamız gerekiyor. Dolayısıyla çoğumuz için çok da mantıklı bir hamle olmadığı ortada.

Dolayısıyla da çoğumuz daha ekonomik fiyatlı telefonlara yöneliyoruz. Son yılları göz önüne aldığımızda, köklü markaların fiyatlarına kıyasla daha uygun fiyatlara satılan Çin menşeli ürünlere yöneliyoruz. Huawei, Xiaomi, Oppo ve Vivo gibi markalar, yalnızca ülkemizde değil, aynı zamanda dünyada da büyük ilgi gören markalar arasında.

> Samsung Galaxy Note 22, artık karşımıza çıkmayacak: İşte nedeni!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here