Samsung Galaxy Note 22, artık karşımıza çıkmayacak: İşte nedeni!

Galaxy Note 22

Samsung’un en çok tercih edilen serilerinden biri olan Note serisinin yeni modeli Galaxy Note 22, artık karşımıza çıkmayacak. İşte nedeni.

.

Bildiğiniz üzere Samsung’un Galaxy Note serisi uzun süredir tanıtılıyor. Bunun en büyük sebebi ise Note serisi ile özdeşleşmiş olan S Pen desteği. Samsung Galaxy S21 Ultra ve katlanabilir modeli olan Galaxy Fold cihazında S Pen desteğiniz sunduğu için Galaxy Note serisi ile özdeşleşen bu özelliğe artık daha kolay ulaşabiliyoruz. Bu yüzden yıllardır Samsung Galaxy Note serisine ait yeni bir model karşımıza çıkmıyor. Geçtiğimiz aylarda 2021 yılının sonlarına doğru Galaxy Note 22 modelin tanıtılacağını dair sızıntılar mevcuttu. Fakat ne yazık ki Galaxy Note 22 modelinin lansmanı bu yıl da gerçekleşmeyecek.

Samsung Galaxy Note 22, artık karşımıza çıkmayacak: İşte nedeni

Yıllardır kullanıcıların Samsung Galaxy Note serisini tercih etmelerindeki en büyük neden Galaxy Note serisinde karşımıza çıkan kalemdi. Bu kalem sayesinde kullanıcılar gündelik işlerini rahatlıkla hallede biliyordu. Özellikle S Pen ve Samsung’un arayüzünde sunduğu S Pen destekli not alma uygulamaları Note serisinin kullanımını bir hayli kolaylaştırıyor. Fakat Samsung’un Galaxy Fold serisinde ve S22 Ultra modelinde sunduğu S Pen desteği ile birlikte Note serisine olan rağbet azaldı.
Galaxy Note 22
Samsung Galaxy Note 22 modelinin veya Galaxy Note serisine ait herhangi modelin artık piyasaya sürülmeyeceği düşünülüyor. Çünkü Note serisini Note serisi yapan önemli özellikler artık diğer Samsung modellerine de gelmiş durumda. Bu yüzden artık Note serisi özelliklerini Samsung başka modellerinde göreceğiz. Fakat tabii ki Galaxy Note modellerine benzer tasarımlar bir daha Samsung tarafından çıkacak mı merak konusu.
Artık Galaxy Note modellerinin yerine Z Fold serisinin aldığını söyleyebiliriz. Hatta iki cihazı genel olarak karşılaştırdığımızda Z Fold serisinin biraz daha kullanışlı olduğunu söylemek mümkün. Fakat her ne kadar Z Fold serisi daha kullanışlı olsa da fiyat açısından değerlendirdiğimizde Z Fold serisi ateş pahası fiyatlar ile karşımıza çıkıyor. Bu yüzden Galaxy Note serisinin yerine geçecek olan Z Fold modellerinin çok daha uygun fiyattan satışa sunulması gerekiyor. Çünkü çoğu kullanıcı Samsung Galaxy Note serisini hem uygun fiyatlı olduğu için hem de S Pen desteğiyle beklentilerini karşıladığı için tercih ediyordu. Fakat Z Fold serisi her ne kadar S Pen desteğine sahip olsa da fiyatı yüzünden tercih edilmeyen model olarak aklımızda kalabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here