iPhone 14 Pro, Daha Önce Hiçbir iPhone’da Olmayan Özellikle Gelebilir!

iPhone

Önümüzdeki yıl satışa sunulması beklenen iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde, özellikle RAM tarafında ciddi bir artış gerçekleştirilebilir. MacRumors sitesinde yer verilen bilgiler, bu iki modelde kullanılacak RAM miktarının daha önceki iPhone modellerine kıyasla çok daha yüksek olacağı yönünde.

Şu an iPhone 13 ailesinin en iyi modelinde 6GB RAM değerini görüyoruz. Analistler, iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde en az 8GB RAM değerinin olacağını iddia ediyor. Ek olarak analistler, 14 serisi telefonların başlangıç olarak 64GB dahili depolama değerini sunabileceğini söylüyor. Ki bu pek de mantıklı durmuyor aslında. Uygulama ve dosya boyutlarının her geçen gün arttığını göz önüne alırsak, 2022 yılında fiziksel olarak ekstra depolama seçeneği sunmayan bir telefonda 64GB seçeneğinin olması pek mantıklı görünmüyor.

Haitong International Securities analisti Jeff Pu’ya göre Apple, iPhone 14 ailesinde üçlü kamera sisteminin kullanılabileceğini iddia ediyor. 48MP ana kamera, 12MP geniş açılı kamera ve 12MP telefoto kamera olmak üzere.

iPhone 14 Pro, Daha Önce Hiçbir iPhone'da Olmayan Özellikle Gelebilir!

Pu, iPhone 14 ailesini oluşturan tüm modellerde 120Hz tazeleme hızı sunan ekranların kullanılabileceğini de ifade ediyor. Daha evvel gelen söylenti bilgilerde, 14 Pro ve Pro Max haricindeki modellerde 60Hz ekran tazeleme değerinin olabileceği söylenmişti.

Apple ürünleri hakkında analiz ve tahminler gerçekleştiren bir diğer isim Ming-Chi Kuo ise, 14 ailesinin Pro modellerinde 8K video çekim özelliğinin de olabileceğini belirtmişti.

2022’ye yeni bir iPhone mini modeli gelmeyebilir

Söylentilere göre Apple, 2022’de dört yeni iPhone modeli tanıtacak.

Bunlar:

iPhone 14 – 6.1 inç ekranlı
iPhone 14 Max – 6.7 inç ekranlı
iPhone 14 Pro – 6.1 inç ekranlı
iPhone 14 Pro Max – 6.7 inç ekranlı

Tabii yeni iPhone mini modelinin gelmeyeceğini ifade eden söylentiler olduğu gibi geleceğine dair söylentiler de var. Bu modelin özellikle ufak elli ve telefonu tek elde kullanmaktan hoşlanan kullanıcılar için ilgi çekici olacağı düşünüyor. Ekran boyutu tarafında da 5.4 inç söylentileri var.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

> Netflix Cem Yılmaz Diamond Elite Platinum Plus için Yeni Video Yayımlandı! Hadi, Hemen İzle!