iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max Fiyatı Sızdırıldı!

iPhone 14 Ailesinde Hangi Modellerde 120Hz Ekran Tazeleme Olabilir?

Apple iPhone 14 ailesinin tanıtılmasına ve satışa sunulmasına daha aylar var, ama şimdiden fiyatı konusunda söylenti bilgiler geliyor. Buna göre Apple, iPhone 14’te iPhone 13’ün fiyat etiketini kullanabilir. Diğer modellerde ise, 100 dolarlık fiyat artışı muhtemel.

Twitter’daki LeaksApplePro hesabı, iPhone 14 ailesinin muhtemel fiyat bilgilerini paylaştı. Üretim maliyetleri arttığı için haliyle bazı modellerde fiyat artışları gündemde. Ama yine de Apple, basic modelde, yani iPhone 14’ü iPhone 13 için belirlediği fiyatı tercih edebilir. Bu durumda iPhone 13’ün de fiyatı düşecektir.

Söylentiye göre iPhone 14 fiyatı, 799 dolar olacak. iPhone 14 Max’in 899, iPhone 14 Pro’nun da 1099 dolar fiyat etiketiyle gelmesi bekleniyor. Ailenin en gelişmiş üyesi Pro Max ise, muhtemelen 1199 dolar fiyatla satışa sunulacak.

Aşağıda da iPhone 13 ailesinin fiyatlarını görebilir ve karşılaştırma yapabilirsiniz.

iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max Fiyatı Sızdırıldı!

iPhone 14 Pro Ciddi Tasarımsal Değişikliklerle Gelebilir

Söylentilere göre iPhone 14 Pro’nun ekranında bu kez çentik detayı olmayacak. Apple, tıpkı Android modellerinde yer verilen delik kamera sistemini ekrana yedirecek. Face ID güvenlik sensörü teknolojisini ise, ekranın altında konumlandıracak. Ayrıca, söylentilerin devamında, Touch ID parmak izi okuma teknolojisinin de yine ekran altına yedirilerek kullanıcılara sunulacağı ifade ediliyor.

Baktığımızda Apple, iPhone telefonlarında çentik faktörünü yıllardır koruyor. iPhone 13 ailesindeki çentiğin, önceki serilere kıyasla biraz daha inceltildiğini söylemek mümkün. Muhtemelen 14 ailesinde de bu çentik unsuru devam edecek, ama Pro modelinde ve olursa Pro Max modelinde çentik faktörünün kaldırılabileceğinden söz ediliyor.

Bir diğer detay ise, katlanabilir ekranlı iPhone modeliyle ilgili. Bu konuda henüz atılmış ciddi bir adım yok, ancak Apple’ın piyasayı takip ettiği ve teknolojinin daha kullanılabilir bir seviyeye gelene kadar bekleme kararı aldığı söyleniyor. Dolayısıyla bu sene katlanabilir ekranlı bir iPhone çıkışı beklenmiyor. En iyi ihtimalle önümüzdeki sene görebileceğiz.

iPhone 14 ailesi, önümüzdeki eylül ayında tanıtılacak ve satışa sunulacak

Sizin de bildiğiniz gibi Apple, hemen her sene eylül ayında yeni iPhone ailesini tanıtıyor ve kısa süre sonra da ön siparişleri açıyor. Bu sene de bu geleneğin devam etmesi bekleniyor. Tabii 14 ailesinden hariç olarak, bir de 5G bağlantı özellikli ve ufak ekran boyutu sayesinde tek elde kullanıma uygun yeni bir iPhone SE modelinin de gelmesi bekleniyor.

İlgili Haberler:

>> Kendinizi İnternetten Silmenin 5 Yolu!