iPhone 15 Ailesinden Neler Bekliyoruz? İşte Detaylar

Haftalık Telefon Haberleri

iPhone 14 ailesi daha yeni satışa sunuldu ve 15 ailesi için daha önümüzde aylar var. Yine de, her zaman olduğu gibi Apple‘ın popüler serisine dair sızıntı ve söylenti bilgiler arka arkaya geliyor.

.

Apple, bir aksilik olmazsa yeni iPhone 15 ailesini önümüzdeki eylül ayı itibarıyla resmen tanıtacak ve tanıtımtan kısa süre sonra da satışa sunacak. Yeni aile için pek çok söylenti var. Daha iyi işlemci, daha iyi kamera, daha güçlü tasarım detayları ve dahası…

iPhone 15, USB Type-C bağlantı noktasıyla gelebilir

Bildiğiniz gibi son yıllarda akıllı telefon ve tabletlerin Type-C’ye hızla geçişi söz konusu. Bu, hem daha kolay veri aktarımını hem de hızlı şarjı mümkün kılıyor. Apple ise, şu an iPhone tarafında böyle bir geçişe izin vermedi. Yine de, önümüzdeki yıllarda işlerin değişebileceği konuşuluyor. Özellikle Avrupa Birliği ülkelerinin aldığı kararlar neticesinde, Type-C bağlantı noktası iPhone’larda da standart halini alabilir. Zira aksi durumda, ciddi yaptırımlardan söz ediliyor.

Dynamic Island teması bu kez tüm ailede kullanılabilir

Apple, geçtiğimiz sene satışa sunduğu iPhone 14 Pro modelinde, Dynamic Island özelliğini de sunmuştu. Açtığınız uygulama ya da gelen bildirime göre uzayıp kısalabilen bu çentik, daha sonra pek çok yazılımsal çözümle Android tarafında da görülmüştü.

Gelen söylenti bilgilere göre Apple, Dynamic Island özelliğini iPhone 15 ailesindeki tüm telefonlarda sunmayı planlıyor.

iPhone 15 Ailesinden Neler Bekliyoruz? İşte Detaylar

Periscope stilinde kamera yolda. Böylece daha iyi optik zoom mümkün olabilir

Apple ürünleriyle ilgili analizler gerçekleştiren ve tahmini detaylar paylaşan Ming-Chi Kuo, son olarak kamera tarafında da düşüncelerini dile getirdi. Kuo’ya göre firma, iPhone 15 Pro Max’te periscope tarzında telefoto lens kullanabilir ve böylece daha iyi bir optik zoom seviyesi elde edilebilir.

Biraz geriye gittiğimizde, 14 Pro Max’te 3X optik zoom seviyesinin olduğunu görüyoruz. 15 Pro Max’te ise, optik zoom seviyesinin 6X’e çıkması bekleniyor. Bu arada, Samsung’un S22 Ultra’sının 10X optik zoom sunduğunu ve hâlâ çok iddialı olduğunu da ekleyelim.

Peki ya fiyatlar artar mı?

Cnet’te yer alan bilgilere göre firma, fiyatlarda biraz da olsa artışa gidebilir. Bazı söylentilerde, Apple’ın bu sene Pro Max modeli çıkarmayacağı ve onun yerine Ultra modelini satışa sunacağı bahsediliyor. Bu modelin de daha premium tasarım malzemelerine ve daha sağlam detaylara sahip olacağı söyleniyor. Haliyle fiyatının da biraz daha yüksek olması muhtemel.

Daha düşük modellerde ise ciddi bir fiyat artışı beklenmiyor.

İlgili Haberler

>> Spotify’da Metallica Fırtınası Esiyor! Neden mi?

. . . .