240W Hızlı Şarj Cihazı Hayal Değil: İşte Detaylar!

Dünya'nın En Hızlı Şarj Olan Telefonu

240W hızlı şarj cihazı kanlı canlı ortaya çıktı. İşte önümüzdeki dönemler piyasaya sürülecek bir modelde kullanılması beklenen şarj hakkında detaylar.

Son zamanlarda akıllı telefonlara farklı özelliklerin ve farklı teknolojilerin eklendiğini biliyoruz. Fakat bu özelliklerin sürdürülebilir olması kullanıcıların en temel amacı. Örneğin çok iyi fotoğraf çeken bir telefonun şarj ömrü çok kısa sürerse kullanıcılar tarafından tercih edilmeyen bir model olacaktır. Bu yüzden çoğu teknolojinin uzun şarj ömrüne sahip bir telefondan geçeceğini söyleyebiliriz. Çoğu teknoloji devi, uzun süreli telefon kullanımının büyük bataryadan geçeceğini düşünerek devasa bataryaya sahip telefonlar ile karşımıza çıktı. Fakat bir telefonun büyük bataryaya sahip olması beraberinde dezavantajları getirdi. Genellikle büyük bataryalı telefonların, batarya dışındaki özelliklerinin pek de iyi olmadığını gözlemledik.

Son yıllarda ise büyük bataryadan ziyade hızlı şarj özelliğinin uzun süreli telefon kullanımı hususunda daha verimli olacağı saptandı. Yakında karşımıza çıkacak telefonlarda ise 240W hızlı şarj gücünün kullanması bekleniyor. Bu sayede 10 dakikadan daha kısa bir sürede telefonu şarj etmek mümkün olacak. İşte 5 Ocak tarihinde duyurulacak olan yeni şarj teknolojisi hakkında ortaya çıkan ilk detaylar.

240W Hızlı Şarj Cihazı Hayal Değil: İşte Detaylar!

240W Hızlı Şarj

Söz konusu şarj cihazının Realme tarafından üretilmesi bekleniyor. Hatta önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecek Realme GT Neo 5 modelinde kullanılacağına dair sızıntılar mevcut. Adaptör VCKCJACH model  numarasını taşıyor. Hatta SuperVOOC olarak adlandırıldığını da belirtelim. SuperVOOC ismine sahip olduğu için Oppo ile de bağlantılı fkat AR-GE kısmının Realme markasına ait olduğu belirtiliyor. Muhtemelen bazı Oppo modellerinde de kullanılacak bir şarj aleti olacaktır.

240W Hızlı Şarj

Realme GT Neo serisinin beşinci modelini piyasaya sürecek. Serinin önceki modelleri, orta segmentin üst basamaklarına hitap eden modeller olarak karşımıza çıkıyordu. Serinin yeni modelinde ise GT Neo serisinin sınıf atladığını söyleyebiliriz. Çünkü genellikle orta segmentin üst basamaklarına hitap eden özellikler karşımıza çıkıyordu. Artık GT Neo serisinin üst segment modeller olduğunu belirtelim. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. 240W hızlı şarj cihazı ile gelen yeni model hakkında daha fazla detaydan haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Redmi 12C Uygun Fiyatıyla Piyasaya Sürüldü: Yakında Türkiye’de!